Pedersen sa napriek zraneniam zo škaredého pádu nevzdáva: Dánsky cyklista ukazuje nezlomnú vôľu

Mads Pedersen a jeho víťazné gestoMads Pedersen a jeho víťazné gesto Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

OUDENAARDE - Dánsky cyklista Mads Pedersen plánuje napriek zraneniam zo stredajšieho škaredého hromadného pádu štartovať v nedeľnom monumente Okolo Flámska.

Oznámili to zástupcovia jeho stajne Lidl-Trek. Dlhšia pauza naopak čaká Belgičanov Wouta van Aerta a Jaspera Stuyvena, ktorí už sa podrobili operáciám zlomených kľúčnych kostí.

Dvadsaťosemročný Pedersen utrpel pri hromadnom karambole vo vysokej rýchlosti množstvo odrenín a podliatin a preteky nedokončil. Podľa vedenia tímu bude až do nedele pod lekárskym dohľadom, účasť v slávnom De Ronde ale vzdať nechce.

Len niekoľko dní pred pádom potvrdil dánsky exmajster sveta skvelú formu na klasike Gent-Wevelgom, kde vyhral v záverečnom špurte dvojice utečencov súboj majstrov sveta s Mathieuom Van der Poelom.

Dvojnásobný vicemajster sveta Van Aert si pri páde zlomil nielen kľúčnu kosť a niekoľko rebier, dnes navyše jeho tím Visma-Lease a bike oznámil, že má aj prasknutú hrudnú kosť.

Zmešká tak nielen nedeľný monument Okolo Flámska a ďalšie prestížne klasiky Paríž-Roubaix a Amstel Gold Race, otáznik visí aj nad jeho štartom na Giru d'Italia.

Stuyven, ktorý tiež patrí do tímu Lidl-Trek, má podľa vedenia stajne popri zlomenej kľúčnej kosti aj fraktúru kosti v zápästí. Bez vážnejších zranení z karambolu vyviazla ďalšia z hviezd Biniam Girmay, eritrejský cyklista by mal v pretekoch Okolo Flander štartovať.
 

Viac o téme: Mads Pedersen
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá