VIDEO Pohroma, frustrácia a bezmocnosť: Alcaraz v Miami tvrdo narazil

Grigor Dimitrov a Carlos Alcaraz si podávajú ruky po vzájomnom zápaseGrigor Dimitrov a Carlos Alcaraz si podávajú ruky po vzájomnom zápase Zdroj: SITA/AP/Marta Lavandier

MIAMI - Najvyššie nasadený Carlos Alcaraz vypadol na turnaji ATP 1000 v Miami už vo štvrťfinále.

Španiel prehral s jedenástkou pavúka Grigorom Dimitrovom z Bulharska hladko v dvoch setoch 2:6 a 4:6. Dimitrov sa v semifinále stretne a Alexandrom Zverevom, Nemec v pozícii nasadenej štvorky zdolal Fábiána Marozsána z Maďarska 6:3, 7:5. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Jannik Sinner a Daniil Medvedev.

"Ak chcete proti nemu vyhrať, musíte podať svoj najlepší výkon. Do zápasu som vstúpil veľmi sústredené a bolo mi jasné, čo musím robiť. Jednoduchosť je niekedy geniálna. Bol som naozaj schopný diktovať hru, čítal som ju o niečo lepšie. Myslím si, že to bol z mojej strany veľmi dobrý zápas a som rád, že som ho dokázal ukončiť v dvoch setoch," uviedol Dimitrov.

Grigor Dimitrov oslavuje veľké Galéria fotiek (10) Grigor Dimitrov oslavuje veľké víťazstvo v MIami Zdroj: SITA/AP/Marta Lavandier

Druhý hráč svetového rebríčka Alcaraz tak v Miami nenadviaže na svoj triumf z Indian Wells: "Som poriadne frustrovaný, pretože som sa dnes pri ňom cítil ako 13-ročný chlapec. Nevedel som, čo mám robiť, nevedel som nájsť žiadnu jeho slabinu. Hral perfektne, nedokázal som na reagovať."

Dvojhra - štvrťfinále:

Grigor Dimitrov (Bul.-11) - Carlos Alcaraz (Šp.-1) 6:2, 6:4

Alexander Zverev (Nem.-4) - Fábián Marozsán (Maď.) 6:3, 7:5

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10

Viac o téme: ATP 1000 Masters Miami Alexander Zverev Fábián Marozsán
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/Tennis TV
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy