Dramatická bitka s českým súperom bola poslednou: Murray vynechá prestížne aprílové turnaje

Britský tenista Andy MurrayBritský tenista Andy Murray Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

LONDÝN - Britský tenista Andy Murray vynechá aprílové turnaje Monte Carlo Masters a Mníchov Open. Dôvodom je zranenie členka, ktoré utrpel na turnaji v Miami. Termín jeho návratu na dvorce nie je známy.

"V tejto fáze stále nie je jasné, ako dlho bude Andy mimo diania. Jeho zdravotnícky tím skúma jednotlivé možnosti. Andy ďakuje fanúšikom za povzbudivé správy a bude informovať o vyvíjajúcej sa situácii," citovala zo správy jeho manažmentu agentúra DPA.

Miami Open sa pre 36-ročného tenistu skončilo v nedeľu, keď vypadol v treťom kole s Čechom Tomášom Macháčom. Ten vyhral 5:7, 7:5, 7:6 (5) v zápase, ktorý bol Murray schopný dokončiť po ošetrení na kurte.

Víťaz troch grandslamov chce ešte pred skončením kariéry štartovať vo Wimbledone, ktorý vyhral v rokoch 2013 a 2016. Plánuje sa zúčastniť aj na tohtoročných olympijských hrách v Paríži. Termín návratu závisí od toho, či bude potrebovať operáciu.

Viac o téme: Andy Murray Monte Carlo Masters Mníchov Open