Obrovská úľava, takto to nemôže pokračovať: Rakovina semenníkov bola oveľa príjemnejšia

Taliansky obranca Interu Miláno Francesco AcerbiTaliansky obranca Interu Miláno Francesco Acerbi Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

MILÁNO - Obvinenie z rasizmu, ktorého bol nedávno športovým súdom zbavený, zasiahlo obrancu Interu Miláno Francesca Acerbiho viac ako pred rokmi rakovina. 36-ročný futbalista to vyhlásil v rozhovore pre denník Corriere della Sera.

Acerbiho pred tromi týždňami po vzájomnom zápase Serie A obvinil z rasizmu obranca Neapola Juan Jesus. Majster Európy z roku 2020 previnenie odmietol, napriek tomu bol vyradený z nominácie Talianska na prípravu v USA. Prípad riešil aj súd talianskej ligy, ale uzavrel ho s tým, že nie sú dôkazy.

"Bola to obrovská úľava," povedal Acerbi, ktorému hrozil desaťzápasový trest. "Každý mal hneď jasno, ešte kým rozhodol súd. Bol som terčom agresie, akoby som niekoho zabil a pre veľa ľudí som stále rasista. To odmietam, po rozhodnutí súdu to predsa nemôže takto pokračovať," dodal.

Acerbi pridal, že obvinení ho zasiahlo viac, ako keď mu lekári v roku 2013 oznámili nález rakoviny semenníkov. "V porovnaní so súčasnou situáciou to vtedy bolo nič. Nenávisť, ktorej som teraz čelil, ma naopak bolela oveľa viac," vyhlásil bývalý hráč Lazia Rím, Sassuola alebo AC Miláno.

Viac o téme: Inter Miláno Francesco Acerbi
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy