Univerzitná hviezda a budúca jednotka draftu: Jej meno si radšej dobre zapamätajte

Caitlin ClarkováCaitlin Clarková Zdroj: Profimedia

CLEVELAND - Univerzitná hviezda a očakávaná jednotka nadchádzajúceho draftu WNBA Caitlin Clarková dostala pozvánku na sústredenie amerického olympijského výberu, ktoré sa uskutoční na budúci týždeň v Clevelande.

Inak sú v 14-člennom tíme výlučne hráčky elitnej zámorskej basketbalovej ligy. Nechýba dvadsaťštyriročná Diana Taurasiová, ktorá sa môže v Paríži usilovať o rekordné šieste zlato pod piatimi kruhmi.

Účasť Clarkovej na prípravnom kempe závisí od toho, ako si povedie s Iowou v boji o Final Four univerzitnej súťaže NCAA. Dnes sa jej tím stretne s Coloradom a v nedeľu bude hrať prípadne finále regionálneho turnaja. Vlani pomohla Iowe vo Final Four k druhému miestu.

"Byť v olympijskom výbere je vždy cieľ, ale ja mám to šťastie, že tam možno nebudem, pretože si chcem zahrať so svojím tímom Final Four. Ale ak sa to nepodarí, budem tam," citovala Clarkovú agentúra AP.

Caitlin Clarková Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Sústredenie basketbalistiek USA je v pláne 3.-5. apríla. V posledný deň kempu štartuje Final Four. "V tom tíme sú hráčky, ktoré boli mojimi idolmi, keď som vyrastala, a stále nimi sú. Dôvod na oslavy a radosť je už len to dostať túto pozvánku," dodala 22-ročná rozohrávačka, ktorá v tejto sezóne univerzitnej súťaže prekonávala strelecké rekordy. Priemer má 31,8 bodu na zápas.

USA reprezentovala Clarková na dvoch svetových šampionátoch do 19 rokov. V roku 2019 aj o dva roky neskôr získala zlatú medailu. Na hrách v Paríži budú americké basketbalistky bojovať o ôsmy triumf v olympijskom turnaji v rade.

Viac o téme: Caitlin Clarková Iowa Hawkeyes
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy