Ďalší šialený príbeh z play-off: Bežný človek si také niečo ani nedokáže predstaviť

Jan OrdošJan Ordoš Zdroj: Profimedia

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Českobudějovický útočník Jan Ordoš odohral štvrťfinálovú sériu play-off hokejovej extraligy proti Třincu so zlomeninou kostičky pod členkom.

Dvadsaťsedemročný hráč s reprezentačnými skúsenosťami v rozhovore pre klubový web po vyradení Motora uviedol, že posledné týždne prakticky netrénoval a len nastupoval k zápasom s práškami proti bolesti.

"V deň odchodu do Třinca k prvému zápasu série som dostal na tréningu pri nácviku presilovky golfákom do nohy. Hneď som vedel, keď som dal dole korčule, že to nie je úplne dobré. Keďže sme skoro po tréningu odchádzali, nerobil sa röntgen, nič, len sme to s pani fyzioterapeutkou obviazali, aby mi noha po ceste neopuchla," povedal Ordoš.

Problémom bolo aj obuť si korčule

Po viac ako 400 km dlhej ceste ale nemohol chodiť a na druhý deň mal pred rozkorčuľovaním problém obuť si korčule. "Bolo mi jasné, že je to zlé. Keďže som ale nehral celé predkolo, nerozmýšľal som nad tým, že by som nenastúpil. Zobral som si prášky na bolesť a snažil sa to odohrať, ako najlepšie som mohol," uviedol odchovanec Ústí nad Labem, ktorý časť predkola play-off proti Karlovým Varom vynechal kvôli disciplinárnemu trestu.

Jan Ordoš v tréningovom Galéria fotiek (2) Jan Ordoš v tréningovom drese českej reprezentácie Zdroj: Profimedia

Ordoš odohral oba zápasy na ľade Oceliarov a po návrate do Českých Budějovíc podstúpil vyšetrenie, ktoré odhalilo zlomeninu pri členku. "V celkom blbom mieste, na ktoré ide všetka váha pri každej zmene smeru a hlavne pri prvých troch krokoch. Musel som tomu tak trochu prispôsobiť svoju hru, snažil sa hrať trochu šikovnejšie, viac na istotu, ale samozrejme to nebolo ideálne. Cítil som, že mi chýba rýchlosť, ale to k tomu jednoducho patrí," povedal Ordoš.

Dva týždne na nohu nemal dostupovať, on hral hokej

Extraligový šampión v drese Liberca z roku 2016 sa aj napriek nepríjemným zraneniam rozhodol ďalej hrať. "Doktor mi hovoril, že normálne by som na to dva týždne vôbec nemal dostupovať. Ale tiež, že v korčuli je noha fixovaná, tak by sa snáď nemalo nič stať. Tým, že išlo o play-off, sme sa nakoniec rozhodli, že do toho pôjdeme," uviedol Ordoš.

Či sa jeho stav nezhoršil, zistí v utorok, keď ho čaká ďalšie vyšetrenie. "Teraz je to opuchnuté, mám v nohe trochu zápal, ako sa vôbec nehojila a dostávala stále záhul," povedal.

Viac o téme: HC Oceláři Třinec Jan Ordoš Banes Motor České Budějovice
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy