Český tréner má v Rusku výborné meno: Bývalý predseda vlády ho chce za každú cenu

Marcel LičkaMarcel Lička Zdroj: Profimedia

MOSKVA - Vedenie futbalového Dynama Moskva predloží českému trénerovi Marcelovi Ličkovi novú zmluvu.

Ruským médiám to povedal člen klubového predstavenstva Sergej Stepašin. Český kouč prišiel do Dynama vlani v lete z Orenburga, odkiaľ ho moskovský celok vyplatil. V Rusku pôsobí Lička od roku 2020 a zostáva v tamojšej lige napriek pokračujúcej ruskej agresii na Ukrajine.

"Je to dobrý tréner, musíme mu samozrejme predložiť ponuku," povedal Stepašin, ktorý bol v roku 1999 krátko predsedom ruskej vlády. "Po sezóne bude jasno," uviedol.

Tréner FK Dinamo Moskva Galéria fotiek (2) Zdroj: fcdm.ru

Dynamo pod Ličkovým vedením bojuje o titul, v ligovej tabuľke je tretí. Posledné dva súťažné zápasy však prehralo. Po nedávnej porážke s ligovým lídrom Zenitom Petrohrad v Ruskom pohári podľahlo v piatok doma v lige Rostovu 1:4. V najvyššej súťaži neuspelo až tretíkrát a prvýkrát od septembra.

Lička po piatkovom zápase uviedol, že o predĺžení zmluvy s Dynamom zatiaľ nerozmýšľa. "Myslím len na to, ako dosiahnuť s tímom úspech. Uvidíme, čo bude v lete," povedal. Vlani podpísal ročnú zmluvu s opciou. Za akých podmienok bude kontrakt automaticky predĺžený, teraz nechcel prezradiť.

Viac o téme: FK Dinamo Moskva Marcel Lička
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy