Na Greifovi si vylámali zuby všetci súperovi útočníci, Barcelone stačil jediný gól

Dominik GreifDominik Greif Zdroj: Profimedia

VALENCIA - Slovenský futbalový brankár Dominik Greif si udržal čisté konto v sobotňajšom zápase španielskej La ligy na ihrisku FC Valencia. Tímu RCD Mallorca ním pomohol k remíze 0:0 v zápase 30. kola. Domáci sa dostali k 14 streleckým pokusom, z ktorých 5 smerovalo na Greifa.

Jeho krajan Martin Valjent chýbal Mallorce pre zranenie. Mallorca má na konte 31 bodov a po zápase figurovala na 15. mieste so 6-bodovým náskokom na pásmo zostupu. Pre Greifa to bol tretí štart v najvyššej španielskej súťaži a celkovo prvý v bránke RCD od 27. februára, keď mužstvu pomohol k triumfu nad Realom Sociedad 2:1 po rozstrele v semifinále Copa Del Rey.

Futbalisti FC Barcelona potvrdili úlohu favorita v domácom súboji 30. kola španielskej La Ligy s Las Palmas, keď triumfovali 1:0. Zverencom Xaviho Hernandeza patrí v tabuľke druhé miesto, na vedúci Real Madrid strácajú 5 bodov. Líder však odohral o jeden zápas menej, v nedeľu večer hostí Bilbao.

Hostia hrali od 25. minúty bez vylúčeného brankára Alvara Vallesa, ktorý išiel predčasne pod sprchy za faul na unikajúceho Raphinhu. Domáci túto situáciu využili ihneď a vytvorili si veľký tlak, Lewandowski trafil v 35. minúte do brvna. Rozuzlenie však prišlo až po prestávke, keď striedajúci Joao Felix našiel centrom Rapinhu a ten rozhodol o triumfe favorita.

Futbalisti CA Osasuna zvíťazili na ihrisku posledného tímu súťaže UD Almeria 3:0. Súpera zaskočili už v úvode zápasu, keď v 9. minúte viedli 2:0 po presných zásahoch Joseho Manuela Arnaiza a Anteho Budimira. Osasuna zvíťazila po dvoch prehrách a na konte má 39 bodov. Almeria stráca na priečku zaručujúcu zotrvanie v súťaži už 14 bodov.

Hráči FC Sevilla zvíťazili na ihrisku FC Getafe 1:0. Jediný gól zápasu strelil už v 5. minúte obranca Sergio Ramos. Ten istý hráč bol v závere prvého polčasu blízko aj k druhému presnému zásahu, no ten VAR neuznal pre ofsajd. Hráči Getafe nenadviazali na víťazstvo nad Gironou v predchádzajúcom kole (1:0) a na konte majú na 10. mieste tabuľky 38 bodov. Sevilla si polepšila a s 31 bodmi je na 14. priečke.