Na triumf čakali takmer rok: Inkasovaný gól pri vstupe do MS rozpútal totálnu kanonádu Sloveniek!

Slovensko na úvod šampionátu zdolalo domáce LotyšskoSlovensko na úvod šampionátu zdolalo domáce Lotyšsko Zdroj: Latvijas Hokeja federacija/G.

RIGA - Slovenské hokejistky vstúpili úspešne do turnaja B-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v Rige. V lotyšskej metropole zdolali v nedeľu domáce reprezentantky 7:1.

Slovenky čakali na víťazstvo na medzinárodnej scéne takmer rok. Predtým triumfovali v medzištátnom zápase vlani v apríli, keď zdolali Rakúšanky 1:0.

Zverenky Miroslava Mosnára zostúpili do nižšej výkonnostnej skupiny vlani v auguste (vtedy pod vedením Arta Sieppiho - pozn.) a v Rige bojujú o návrat do A-skupiny I. divízie MS. V súbojoch o jedinú postupovú miestenku ich ešte čakajú Slovinky (1. apríla o 15.00 SELČ), Britky (3. apríla o 11.30 SELČ), Talianky (5. apríla o 11.30 SELČ) a Poľky (6. apríla o 15.00 SELČ).

turnaj B-skupiny I. divízie MS

Riga

Lotyšsko - SLOVENSKO 1:7 (1:1, 0:6, 0:0)
Góly: 6. Lagzdinová (Yip Chucková, Silajaneová) - 20. Hlinková (Ištocyová, L. Šulíková), 24. Kapičáková, 29. Blichová (Beňáková, Klimášová), 30. Kúbeková (Korenková, Halušková), 36. Tóthová (Kapičáková, Šulíková), 38. Tóthová, 40. Kapičáková (Hlinková). Rozhodovali: Reettaová (Fin.) - Gottlibetová (Maď.), Thomsonová (Kan.), vylúčenia: 4:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 570 divákov.

SLOVENSKO: Rišianová - Leskovjanská, Košecká, L. Šulíková, Drábeková, Klimášová, Bednáriková, Janeková, Galisová - Halušková, Kúbeková, Korenková - Ištocyová, Nemčeková, Dobiášová - Hlinková, Kapičáková, Tóthová - Fančovičová, Blichová, Beňáková

Hlas po zápase /zdroj hockeyslovakia.sk/:

Miroslav Mosnár, hlavný tréner SR ženy: "Bol to prvý zápas turnaja, takže dievčatá boli spočiatku nervózne. Po góle v oslabení sme navyše prehrávali 0:1. Veľmi nám však pomohlo vyrovnanie na 1:1 v závere prvej tretiny. V druhom dejstve sa nám potom podarilo skórovať až šesťkrát a rozhodli sme zápas.

V tretej tretine sa už len dohrávalo, zvíťazili sme 7:1 a sme spokojní s výsledkom aj s hrou. Sme radi, že sme zvládli prvý duel turnaja proti domácemu tímu. Lotyšky sa mohli oprieť o podporu z tribún a najmä v prvej tretine sme mali zviazané ruky v koncovke. Verím, že zajtra to bude lepšie. Čaká nás súper, ktorý taktiež v prvom dueli zvíťazil a tak očakávame dobrý zápas."