VIDEO O krok bližšie k finále: Hokejisti Prešova v prvom semifinále rozjasali fanúšikov

Hokejisti Prešova sa radujú z triumfuHokejisti Prešova sa radujú z triumfu Zdroj: TASR/Martin Baumann

PREŠOV - Hokejisti Prešova zvíťazili v prvom zápase semifinále play-off Tipos Slovenskej hokejovej ligy nad HK ‘95 Považská Bystrica 5:3 a ujali sa vedenia v sérii hranej na štyri víťazstvá. Druhý zápas je na programe v pondelok 1. apríla o 18.00 opäť v Prešove.

prvý zápas semifinále play-off:

HC Prešov - HK ‘95 Považská Bystrica 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Góly: 20. Ďaloga (Hrabčák, Leščenko), 26. Hrabčák (Glazkov, Leščenko), 37. Jerofejevs (Kohút), 42. Ďaloga (Vrábel, Pulščák), 60. Chalupa - 29. Lušňák (Rufati, Cíger), 47. Cíger (Lušňák), 54. Lušňák (Cíger, Zlocha). Rozhodovali: Kocúr, Moller - Hajnik, Riš, vylúčení: 7:11, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 2203 divákov.

/stav série: 1:0/

hlasy po zápase:

Tibor Tartaľ, hlavný tréne HC Prešov: "Toto bolo víťazstvo charakteru. Vždy, keď budete v športe hrať fairplay, tie momenty sa vám vrátia. Rešpekt rozhodcom, ako zvládli tento ťažký moment. Vďaka divákom, že nás hnali za prvým bodom v sérii."

Jakub Ručkay, hlavný tréner HK’95 Považská Bystrica: "Hlavne nedisciplinovanosť našich hráčov bola dnes kľúčová. Pevne verím, že sa dáme dokopy, sadneme si spolu a pochopíme, že toto nie je nejaká ´one man show´, ale na ľade hráme piati za tím. Nemôžeme robiť ľahkovážne rozhodnutia, niekoho udrieť a podobne. V tomto vidím kameň úrazu. Ku koncu sme sa ešte chytali za stavu 4:3, no napokon sme urobili hlúpy štvorminútový faul. To nás stálo možnosť dohnať výsledok a ísť do predĺženia."

Viac o téme: Jakub Ručkay HK ‘95 Považská Bystrica HC Prešov Tibor Tartaľ TIPOS SHL
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/Tipos Slovenská hokejová liga
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy