VIDEO Školácka chyba, no aj tak triumfoval: Slovinec ukázal, prečo patrí medzi svetovú špičku

Primož Roglič Primož Roglič Zdroj: Profimedia

IRUN - Slovinský cyklista Primož Roglič vyhral úvodnú časovku na pretekoch Okolo Baskicka a dostal sa na čelo celkového poradia. Jazdec Bora-Hansgrohe zvládol 10 km dlhú trasu v meste Irun za 12:34 minút. Druhý skončil Austrálčan Jay Vine z tímu SAE Team Emirates s mankom sedem sekúnd a tretí bol Dán Mattias Skjelmose (Lidl-Trek) so stratou desať sekúnd.

Roglič mohol triumfovať aj vyšším rozdielom, no v úplnom závere odbočil za tímovým autom, ktoré organizátori odklonili pred cieľom, a musel sa vrátiť. Prišiel tak asi o desať sekúnd, ktoré mu môžu chýbať v súboji o celkové prvenstvo.

Jeho najväčší konkurenti skončili na štvrtom a piatom mieste. Belgičan Remco Evenepoel (Soudal QuickStep), ktorý v úvode svojej jazdy spadol, stratil jedenásť sekúnd a Dán Jonas Vingegaard (Visma) má manko 15 sekúnd.

Išiel zlým smerom

"Po dnešku mám dobré pocity, nohy boli dobré a išlo sa mi fajn. Urobil som chybu v tom dojazde, ale našťastie som sa vrátil a stačilo to. Vždy, keď som si išiel vyskúšať túto trasu, tak som zabočil vpravo. Spravil som to aj teraz, ale potom som si uvedomil, že cieľ je vľavo," povedal s úsmevom, keďže ani školácka chyba ho nepripravilo o víťazstvo.

Z ďalších pretekárov ohrozoval Rogličov čas už len Brit Ethan Hayter (Ineos Grenadiers), ktorý strácal po prvom medzičase iba jedinú sekundu, no štartoval medzi poslednými a v závere začalo husto pršať. Napriek tomu stratil na víťaza len 19 sekúnd a skončil deviaty.

Jeho krajan a tímový kolega Tom Pidcock spadol už pri rozcvičke pred časovkou a z pretekov musel odstúpiť. V utorok je na programe 160 km dlhá druhá etapa z Irunu do mesta Cambo-les-Bains vo Francúzsku.


1. etapa 63. ročníka Okolo Baskicka (časovka na 10 km v Irune):

 

1. Primož Roglič (Slovin./Bora-Hansgrohe) 12:34 min, 2. Jay Vine (Aus./SAE Team Emirates) +7 s, 3. Mattias Skjelmose (Dán/Lidl-Trek) +10, 4. Remco Evenepoel (Belg./Soudal QuickStep) +11, 5. Jonas Vingegaard (Dán./Visma) +15, 6. Kevin Vauquelin (Fr./Arkéa-B&B Hotels) +16

Celkové poradie:

1. Roglič 12:34 min, 2. Vine +7 s, 3. Skjelmose +10, 4. Evenepoel +11, 5. Vingegaard +15, 6. Vauquelin +16

Viac o téme: Okolo Baskicka Primož Roglič Bora-Hansgrohe Jay Vine Mattias Skjelmose
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/Eurosport
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá