Pozoruhodné výkony neunikli zahraničným očiam: Haraslínov spoluhráč krok od životného prestupu

Ladislav Krejčí v zápasovej debate s Andrewom Robertsonom z Liverpoolu FCLadislav Krejčí v zápasovej debate s Andrewom Robertsonom z Liverpoolu FC Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Kapitán futbalistov Sparty Ladislav Krejčí je podľa španielskeho denníka AS dohodnutý na letnom prestupe do Betisu Sevilla. Siedmy tím La Ligy by mal českým šampiónom za dvadsaťštyriročného českého reprezentanta zaplatiť zhruba osem miliónov eur.

Podľa AS sú zástupcovia klubov ústne dohodnutí a čaká sa na finálnu dohodu. Okrem Betisu, ktorý sa stretol so Spartou na jeseň v skupine Európskej ligy, špekulujú médiá aj o záujme Girony alebo druhého sevillského klubu FC.

Krejčímu sa končí zmluva v lete 2025 a Letnú by mohol opustiť po piatich rokoch. Stredný obranca alebo stredopoliar je nielen kľúčovým hráčom defenzívy, ale je aj strelecky produktívny. V 139 súťažných zápasoch za Spartu nastrieľal 41 gólov, ďalšie tri pridal v deviatich štartoch za národný tím.

Brnenský odchovanec obhajuje so Spartou ligový titul, po 26. kole aktuálnej sezóny je jeho tím znova na prvom mieste o bod pred Slaviou. V ročníku 2019/20 získal aj domáci pohár. Ak by sa potvrdila čiastka okolo osem miliónov, zaradil by sa Krejčího prestup medzi desať najdrahších z českej ligy.

Viac o téme: AC Sparta Praha Betis Sevilla Ladislav Krejčí
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy