Rošády v českom futbale, slávny klub má nového majiteľa: Pomáhať mu bude ružomberský hrdina

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/Julio Cortez

LIBEREC - Český futbalový klub FC Slovan Liberec má od apríla nového majiteľa. Tri štvrtiny klubových akcií prevzal mladý podnikateľ Ondřej Kania. Generálnym riaditeľom spoločnosti vlastniacej 75,65 percenta akcií sa stal bývalý útočník Jan Nezmar.

Účastník najvyššej českej súťaže informoval prostredníctvom oficiálnej webovej stránky o odvolaní predošlého predstavenstva a dozornej rady.

"Sme poctení, že sa môžeme stať väčšinovými akcionármi takého významného futbalového klubu. Jednoznačný cieľ pre najbližšie sezóny je vrátiť ho tam, kam historicky patrí, na najvyššie ligové priečky a do bojov v predkolách o účasť v európskych pohároch," uviedol pre klubový web Kania.

Nezmar počas aktívnej hráčskej kariéry pôsobil aj v MFK Ružomberok, s ktorým získal v sezóne 2005/2006 jediný majstrovský titul v histórii klubu.

Kania získal klub od Ľudovíta Karola, ktorý do Slovana vstúpil v polovici 90. rokov a pomohol mu z finančných problémov. Za jeho éry získal Liberec tri ligové tituly v rokoch 2002, 2006 a 2012. Taktiež sa niekoľkokrát dostal do pohárovej Európy, v roku 2002 došiel až do štvrťfinále Pohára UEFA.

Vlastníka zmenila v priebehu sezóny aj pražská Slavia, ktorú od čínskej spoločnosti CITIC Group kúpil miliardár Pavel Tykač. Už od júna má nového majiteľa Viktoria Plzeň. Rakúsko-švajčiarska podnikateľská skupina FCVP GmbH získala majoritný podiel od Adolfa Šádka, ktorý vo vedení klubu zostal.

Viac o téme: FC Slovan Liberec Ondřej Kania Jan Nezmar
  • Autor: © Zoznam/
  • X/FC Slovan Liberec
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy