Minister športu oznámil meno nového trénera reprezentácie, futbalový zväz je mimoriadne zaskočený

Belgický tréner Marc BrysBelgický tréner Marc Brys Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Novým trénerom kamerunskej futbalovej reprezentácie sa stal Marc Brys. O angažovaní šesťdesiatjedenročného belgického kouča informovalo ministerstvo športu. Zaskočilo tým však národný zväz, ktorý podľa agentúry Reuters požiadal o vysvetlenie.

"O vymenovaní nového trénera sme sa dozvedeli v rovnakom čase ako všetci ostatní Kamerunci. A veľmi nás to zaskočilo," uviedol zväz vo vyhlásení. "Preto budeme požadovať vysvetlenie tejto poľutovaniahodnej situácie," dodal.

Brys pri reprezentácii nahradil Rigoberta Songa, ktorému po neúspechu na januárových majstrovstvách Afriky nebola predĺžená zmluva. Trénerov k reprezentáciám síce bežne angažuje a platí zväz, v niektorých afrických krajinách to však podľa agentúry Reuters má na starosti ministerstvo športu.

Dĺžka Brysovho kontraktu nebola zverejnená. Tréner má však za úlohu postúpiť s tímom na africký šampionát v roku 2025 a majstrovstvá sveta o rok neskôr. Jedným z jeho asistentov má byť aj bývalá hviezda kamerunskej reprezentácie Francois Omam-Biyik.

Brys naposledy trénoval v rokoch 2020 až 2023 Lovaň, predtým viedol aj ďalšie kluby v Belgicku, Holandsku alebo Saudskej Arábii. Na konte má víťazstvo v Belgickom pohári, ktorý v roku 2005 ovládol s Beerschotom.

Viac o téme: Kamerun Marc Brys
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy