Zanechá nezmazateľnú stopu: Trojnásobný majster sveta sa chystá na športový dôchodok

Dánsky hádzanár Mikkel Hansen Dánsky hádzanár Mikkel Hansen Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

KODAŇ - Trojnásobný najlepší hádzanár sveta Mikkel Hansen ukončí v lete svoju výnimočnú kariéru. Informovali o tom dánske médiá.

Tridsaťšesťročný hráč oznámil svoje rozhodnutie na tlačovej konferencii v Aalborgu. S tamojším klubom ho spája zmluva ešte na budúcu sezónu, ktorú už by mal stráviť v inej úlohe.

"Toto leto bude vhodný čas na to, aby som odložil svoje topánky," uviedol Hansen. "Po takmer dvadsiatich rokoch, keď som mal tú výsadu urobiť z toho najkrajšieho koníčka na svete svoju prácu, som pripravený urobiť hrubú čiaru a poďakovať sa za túto dobu," dodal.

S dánskou reprezentáciou Hansen triumfoval na olympijských hrách v Riu de Janeiro 2016 a na posledných troch svetových šampionátoch. Má tiež európsky titul z roku 2012, olympijské striebro z Tokia, dve druhé miesta z MS aj ME a z kontinentálneho šampionátu ešte bronz. Za najlepšieho hráča sveta bol vyhlásený v rokoch 2011, 2015 a 2018.

Svoju kariéru sa Hansen pokúsi uzavrieť ďalším úspechom na olympijských hrách v Paríži. Vo francúzskej metropole desať rokov pôsobil v tíme Paríž St. Germain, než sa predvlani vrátil do Dánska a upísal sa Aalborgu. V minulosti pôsobil aj v Kodani či Barcelone.

V poslednej dobe hádzanár s typickými dlhými vlasmi bojoval so zdravotnými problémami. V poslednej sezóne v PSG musel podstúpiť operáciu kolena, po ktorom ho postihla pľúcna embólia. Po návrate do Dánska dlho nehral kvôli psychickým problémom. Momentálne je mimo hry s poranenými slabinami.

Viac o téme: Mikkel Hansen
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy