Z Bundesligy až do štvrtej ligy? Slávny klub sa topí v problémoch, spomína sa príšerný scenár

Veltins-Arena v GelsenkircheneVeltins-Arena v Gelsenkirchene Zdroj: SITA/AP/Karsten Rabas

GELSENKIRCHEN - FC Schalke 04 asi nemusíme futbalovým fanúšikom veľmi predstavovať, keďže sa jedná o známy nemecký futbalový klub so sídlom v Gelsenkirchene.

Tento tradičný klub bol dlhoročným účastníkom nemeckej Bundesligy, ale v posledných rokoch zažíva veľký pád. Po vypadnutí z najvyššej nemeckej súťaži musí Schalke 04 bojovať o udržanie sa v druhej lige, ale to ani zďaleka nie je všetko. Najnovšie musí vedenie sedemnásobného nemeckého majstra riešiť obrovské finančné problémy. Tie ohrozujú ďalšiu existenciu tohto slávneho nemeckého celku.

Podľa správ denníka Bild uvažujú predstavitelia Schalke o predaji štadióna Veltins-Arena s kapacitou 62-tisíc fanúšikov. Die Königsblauen sú v súčasnosti v dlhu takmer 158 miliónov eur.

V prípade zostupu sa môže zlá finančná siutácia ešte výrazne zhoršiť. Najnovšie sa dokonca hovorí o možnom zosune až do Regionálnej ligy, čo je štvrtá najvyššia nemecká súťaž. Predaj štadióna by pomohol získať Schalke 04 potrebné financie na klubovú réžiu.

To by mohlo zachrániť sedemnásobného ligového šampióna, naposledy z roku 1958, pred ďalším bolestivým pádom. Až nasledujúce týždne však ukážu, ako sa vyvinie celá situácia. Mimochodom, klub oslávi 4. mája 2024 presne 120. narodeniny od svojho založenia.

Viac o téme: Nemecko Bundesliga FC Schalke 04
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/S04News
  • Zdroj: Športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy