Calzona nebol v klube, Lobotka áno: Umelá cenotvorba a podvody, šéf Neapolu má seriózny problém

Victor Osimhen (vpravo) sa teší z gólu, uprostred slovenský futbalista Stanislav LobotkaVictor Osimhen (vpravo) sa teší z gólu, uprostred slovenský futbalista Stanislav Lobotka Zdroj: TASR/ANSA/ALESSANDRO DI MARCO

NEAPOL - Taliansky futbalový klub SSC Neapol musí vysvetliť okolnosti príchodu nigérijského útočníka Victora Osimhena z Lille v lete 2020.

Podľa talianskej prokuratúry sprevádzajú prestup nejasnosti a úradujúci majster Serie A je podozrivý z falšovania účtovníctva. Šéf klubu Aurelio De Laurentiis v tejto súvislosti vypovedal v stredu pred vyšetrovateľmi.

"Aurelio De Laurentiis absolvoval na vlastnú žiadosť vypočutie na prokuratúre v Ríme ako súčasť prebiehajúceho vyšetrovania kúpy Victora Osimhena," informoval Neapol v oficiálnom stanovisku.

Podľa talianskych médií zaplatil Neapol za Osimhena okolo 77 miliónov eur, do Lille však išli zároveň v rámci transferu štyria hráči, ktorých cenu stanovil SSC na približne 20 miliónov eur.

Za ˇáčko" francúzskeho klubu však kvarteto Ciro Palmieri, Orestis Karnezis, Luigi Liguori a Claudio Manzi nikdy nenastúpilo a ich cena bola podľa prokuratúry umelo stanovená tak, aby si klub upravil účtovníctvo.

Osimhen sa ihneď po príchode do Neapola zaradil medzi opory tímu. V prvej sezóne strelil desať ligových gólov. Najviac sa mu vydaril uplynulý ročník, v ktorom napol siete súperov v Serii A až 26-krát a výrazne sa podieľal na prvom zisku titulu po 33 rokoch. V decembri podpísal s klubom nový kontrakt do roku 2026, pripomenula agentúra DPA.

Trénerom SSC je v súčasnosti kormidelník slovenskej reprezentácie Francesco Calzona, v jeho kádri figuruje aj stredopoliar Stanislav Lobotka.

Viac o téme: Aurelio De Laurentiis SSC Neapol Stanislav Lobotka Serie A OSC Lille Victor Osimhen
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy