Po výhre prišlo obrovské sklamanie: Česko schytalo na MS v hokeji poriadny debakel

České hokejistkyČeské hokejistky Zdroj: SITA/AP/Henning Bagger/Ritzau Scanpix

UTICA - České hokejistky prehrali v druhom stretnutí na majstrovstvách sveta s favorizovanými Američankami 0:6.

Hetrikom sa pod výhru úradujúcich šampiónok podpísala Alex Carpenterová, dva góly pridala Laila Edwardsová. Čisté konto udržala Nicole Hensleyová. Česká brankárka Klára Peslarová si napriek šiestim inkasovaným gólom pripísala 42 úspešných zákrokov.

Trénerka napriek prehrám pyšná na dvojzápas s USA

"Hrali sme dobre, aj keď sa to veľmi nepremietlo do výsledného skóre. Po dvoch rýchlych góloch na konci druhej tretiny neprestal tím hrať, nevzdával sa a snažil sa ďalej. Za to patrí hráčkam veľká vďaka, sú naozaj súťaživé. Som na nich pyšná za to, čo predviedli v oboch zápasoch s USA," uviedla trénerka Carla MacLeodová na webe Českého hokeja. Jej tím sa s USA stretol aj v príprave pred MS a v Lake Placid prehral 1:6.

V Utice nastúpili Češky opäť bez zranenej útočníčky Mrázovej, jednej z hlavných hviezd tímu. Podľa očakávania boli od začiatku pod tlakom súperiek, ktoré ešte nikdy neporazili. Američanky v úvode bez väčších problémov ustáli oslabenie a v 7. minúte ich do vedenia posunula Carpenterová.

Ústrednou postavou zápasu bola brankárka Peslarová, ktorá si v prvej tretine pripísala 14 úspešných zákrokov. Hensleyová na druhej strane sa po väčšinu času nudila. Dôležitý zákrok si ale pripísala v 36. minúte, keď sa v oslabení dostala do brejku Mlynková. Česká útočníčka ale vyrovnať nedokázala.

Američanky následne získali upokojujúci náskok. Osem sekúnd po návrate vylúčenej Krížovej sa druhýkrát v zápase presadila pohotovo dorážajúca Carpenterová a o 59 sekúnd neskôr pridala tretí gól Edwardsová. Rovnaká hráčka sa medzi strelkyne zapísala druhýkrát v záverečnej tretine, keď sa presadila dokonca v oslabení.

Zámorské hráčky následne duel bez problémov doviedli do víťazného konca a ešte svoje víťazstvo navýšili. Peslarovú prekonali Heiseová, v 51. minúte pridala svoj tretí gól Carpenterová. V závere boli Češky blízko čestného gólu, Pejšová ale v presilovej hre trafila len tyč.

Zámorské tímy sú o level vyššie

"S týmito tímami v skupine to je vždy veľmi náročné. Samozrejme Amerika, Kanada sú ešte o level vyššie, ale snažili sme sa celý zápas s nimi držať tempo a myslím si, že čo sa týka fyzickej zdatnosti, darilo sa nám to celý čas. Boli z toho veľmi nervózni a občas sa nám snažili oplácať hity. Mali z toho potom tresty, takže si myslím, že to bolo dobré," uviedla útočníčka Michaela Pejzlová.

Tretí zápas v Skupine A čaká Češky v nedeľu, keď sa od 21.00 h SELČ stretnú s Kanadou. "Musíme pokračovať v našej hre a neustále sa zlepšovať. Ďalší zápas bude iba náš druhý s Kanadou. Sme v A-skupine noví, na pravidelné meranie síl so zámorskými celkami nie sme zvyknutí. Avšak, pôjdeme na ľad a chceme vyhrať. To je vždy náš cieľ, ale zároveň rešpektujeme tú cestu a snažíme sa súperom vyrovnať," povedala MacLeodová.

USA - Česko 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Góly: 7. Carpenterová (Coyneová-Schofieldová), 37. Carpenterová (Harveyová, Murphyová), 38. Edwardsová (Curlová), 44. Edwardsová (Coyneová-Schofieldová, Harveyová), 46. Heiseová, 51. Carpenterová (Harveyová, Barnesová). Rozhodcovia: Kainbergerová (Rak.) , Nurmiová (Fin.) - Gutauskasová (Kan.), Hájková (ČR). Vylúčenia: 6:4, naviac Simmsová (USA) 5 minút a do konca stretnutia. Využitie: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3880.

Viac o téme: USA Česko Alex Carpenterová MS v hokeji žien