Na expresný gól Citizens našli odpoveď, Dúbravka sa zaskvel čistým kontom

Hráči Manchestru City oslavujú gólHráči Manchestru City oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Frank Augstein

LONDÝN - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v sobotnom dueli 32. kola anglickej Premier League na pôde Crystal Palace 4:2.

V tabuľke tak poskočili o dva body pred Arsenal a figurujú na druhom mieste o skóre za Liverpoolom. Obaja súperi o titul však majú zápas k dobru.

"Citizens" mali nad londýnskym tímom výraznú územnú i streleckú prevahu. Dvoma gólmi sa na ich triumfe podieľal belgický stredopoliar Kevin de Bruyne, kapitán tímu zaznamenal aj asistenciu pri góle nórskeho kanoniera Erlinga Haalanda. Druhý zásah v najvyššej anglickej súťaži si pripísal 19-ročný odchovanec City Rico Lewis. V drese domáceho tímu sa presadili Francúzi Jean-Philippe Mateta a Odsonne Edouard.

Julian Alvarez a Will Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Frank Augstein

Štvrté čisté konto v prebiehajúcej sezóne vychytal slovenský brankár Martin Dúbravka v drese Newcastlu United. Jeho tím zvíťazil nad Fulhamom 1:0, o triumfe rozhodol v 81. minúte brazílsky stredopoliar Bruno Guimaraes. Newcastlu patrí so 44 bodmi ôsma priečka tabuľky.

Arsenal predbehol Liverpool

Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v sobotnom dueli 32. kola anglickej Premier League na pôde Brightonu 3:0 a v tabuľke poskočili na prvé miesto pred FC Liverpool. Pred "The Reds" majú jednobodový náskok, zverencov Jürgena Kloppa však ešte čakal nedeľný duel proti Manchestru United. Obhajca titulu Manchester City figuruje o skóre na tretej priečke.

"Kanonieri" sa dostali do vedenia v 33. minúte, keď rozhodca odpískal pokutový kop po faule Tariqa Lampteyho na útočiaceho Gabriela Jesusa. Zodpovednosť na seba prevzal krídelník Bukayo Saka, ktorý s prehľadom premenil. Po zmene strán zvýšil Kai Havertz a na konečných 3:0 upravil štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času Leandro Trossard.

Po štyroch zápasoch bez víťazstva sa z plného bodového zisku tešia hráči West Hamu, ktorí triumfovali vo Wolverhamptone 2:1. Z pokutového kopu sa presadil Lucas Paqueta a víťazný gól vsietil v 85. minúte James Ward-Prowse. Nevýrazná forma pokračuje pre štvrtú Aston Villu, ktorá doma remizovala so 16. Brentfordom 3:3. V boji o účasť v Lige majstrov má trojbodový náskok pred piatym Tottenhamom, "kohúti" však majú dva zápasy k dobru.

V ďalšom stretnutí vybojoval nováčik z Lutonu prvé víťazstvo po desiatich zápasoch, Bournemouth zdolal 2:1. Burnley prehralo s Evertonom 0:1, obaja nováčikovia v tabuľke figurujú na zostupových pozíciách.