Dva tituly v extralige, skúsenosti z NHL i KHL: Známy český hokejista ukončil kariéru

Český hokejista Tomáš VincourČeský hokejista Tomáš Vincour Zdroj: Profimedia

BRNO - Český hokejový útočník Tomáš Vincour sa rozhodol v 33 rokoch ukončiť hráčsku kariéru. Dvojnásobný extraligový šampión v drese Brna, za ktoré doteraz hral, rozšíri športový úsek Komety. Moravský klub o tom informoval na webe.

"Koniec musel raz prísť. Dostal som zaujímavú ponuku pracovať pre klub, rozšíriť tím v športovom úseku. Chcel by som Komete vrátiť to, čo ona dala mne. Teším sa na to a verím, že ma bude práca napĺňať a budem klubu prospešný," uviedol Vincour.

Odchovanec Komety sa do materského klubu vrátil zo zahraničia v roku 2016, po dvoch sezónach odišiel do Hradca Králové, ale v roku 2019 zamieril späť do Brna. V extralige Vincour odohral 364 stretnutí s bilanciou 82 gólov a 78 asistencií. Popri tom hral aj v KHL za Kazaň a Novosibirsk, sedem sezón pôsobil aj v zámorí. V NHL odohral 95 zápasov a zaznamenal 17 bodov (7+10) za Dallas a Colorado.

"Na čo budem najviac spomínať? Určite to bude prvý zápas a gól v NHL a, samozrejme, na dva tituly s Kometou sa nedá zabudnúť. Bola to veľká jazda, prvý rok som bol síce vo finále zranený, ale vynahradil som si to spoločne s chlapcami o rok neskôr," povedal Vincour.

Viac o téme: Kometa Brno Tomáš Vincour
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy