VIDEO Z Anfieldu dorazili veľkolepé správy: Známy kouč mal súhlasiť s príchodom na lavičku The Reds

Portugalský tréner Rúben Amorim
Portugalský tréner Rúben Amorim Zdroj: SITA/AP/Anthony Anex/Keystone

LIVERPOOL - Portugalský tréner Rúben Amorim by mohol v lete nahradiť Jürgena Kloppa na lavičke anglického futbalového klubu Liverpool FC.

Britské médiá ďalej informovali, že 39-ročný tréner Sportingu Lisabon sa mal s klubom dohodnúť na trojročnom kontrakte. Nemenovaný zdroj z prostredia "The Reds" však uviedol, že informácie sú "nepresné" a že klub momentálne zvažuje viacero kandidátov.

Amorim začal trénerskú kariéru v portugalskom Casa Pia, neskôr pôsobil v Brage a na lavičku Sportingu prišiel v marci 2020. Vo veku 36 rokov doviedol tím v ďalšej sezóne k prvému majstrovskému titulu po 19 rokoch.

S lisabonským klubom tiež dvakrát triumfoval v domácej pohárovej súťaži a raz získal Portugalský superpohár. Amorim má síce s tímom podpísanú zmluvu do leta 2026, no tá obsahuje výstupnú klauzulu.

 

 

Klopp nečakane oznámil svoj odchod z Liverpoolu na konci januára. Nemec pôsobí na Anfielde od roku 2015 a stal sa jediným trénerom v histórii klubu, ktorému sa podarilo vybojovať všetkých šesť najväčších trofejí.

V prípade jeho náhrady sa skloňovali mená Xabiho Alonsa z Bayeru Leverkusen či trénera Brightonu Roberta de Zerbiho, obaja však tieto špekulácie zamietli.

Viac o téme: Sporting Lisabon Liverpool FC Rúben Amorim
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/Sky Sports Premier League
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy