Po úmrtí policajta pristúpili k mimoriadnemu opatreniu: Na futbal sa dostanú len za týchto podmienok

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

ATÉNY - Grécka vláda zrušila v rámci nových bezpečnostných opatrení predaj papierových vstupeniek na všetky ligové futbalové zápasy v krajine.

Podľa nových pravidiel budú mať fanúšikovia prístup na štadióny iba na základe oficiálneho QR kódu v mobilnom telefóne, aby ich bolo možné identifikovať a bolo možné vymáhať zákazy vstupu.

Úrady k zmene pristúpili po decembrovom úmrtí policajta v Aténach. Štadióny boli po incidente dva mesiace uzavreté pre divákov a pracovalo sa na úprave bezpečnostných opatrení.

Od dnešného dňa si fanúšikovia budú musieť vstupenky kupovať online a pri nákupe budú musieť overiť svoju totožnosť prostredníctvom aplikácie, ktorá je využívaná aj na prístup k online službám štátnej správy či na platenie daní.

Podľa ministra pre digitalizáciu Dimitrisa Papastergia bude prechod k úplnému zrušeniu papierových vstupeniek trvať mesiac. Výnimky budú povolené len pre deti a seniorov.

Nový systém bude postupne zavedený aj do ďalších športov. Pri futbale zatiaľ prešla na elektronický systém zhruba osmina z 80-tisíc držiteľov permanentiek.

Viac o téme: UEFA FIFA Grécko
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy