Nemajú na to ani štadión, ale dokázali to: Vsetín proti Jágrovmu Kladnu zabojuje o českú elitu!

Hráči VHK ROBE VsetínaHráči VHK ROBE Vsetína Zdroj: Profimedia

VSETÍN - Hokejisti Vsetína zvíťazili v piatkovom finálovom stretnutí play-off prvej ligy nad Zlínom 2:0, sériu ovládli 4:1 na zápasy a v baráži o extraligu vyzvú Kladno. Rozhodujúci gól dnes strelil Erik Hrňa už v 12. min, výhru poistil v 47. min Vít Jonák.

Vsetínski hokejisti, ktorí po základnej časti skončili druhí za Porubou, prevzali pohár pre víťaza druhej najvyššej českej súťaže. Na ceste k jeho zisku porazili vo štvrťfinále Přerov 3:1 na zápasy a v semifinále Jihlavu 4:1.

Baráž o účasť v najvyššej domácej súťaži sa bude hrať na štyri výhry a začne dvojzápasom na ľade posledného mužstva extraligy v Kladne 17. a 18. apríla. Valašský celok ale doteraz nevie, kde tím Jaromíra Jágra privíta ako hostiteľ. Štadión Na Lapači nevyhovuje predpisom pre extraligu a Vsetín len hľadá vhodné dejisko, kde by baráž odohral.

Defenzívna stena bola nepriepustná

V úvode piatkového zápasu mali mierne navrch hosťujúci hráči, ktorí museli vyhrať, ak chceli odvrátiť koniec sezóny. Starostlivá obrana súpera ich ale do streleckých príležitostí nepúšťala. Naopak v tretej minúte sa dostal do šance po brejku Zabusovs a opečiatkoval tyč.

Vsetínu potom pomohla do vedenia prvá presilová hra. Prihrávku Berzinša spoza bránky napálil bez prípravy Hrňa a Huf nemohol na jeho presnú ranu k tyči zareagovať. Domáci gól upokojil, lepšie korčuľovali, vytvárali tlak na zlínsku obranu, ktorá potom ale prežila druhé početné oslabenie v úvodnom dejstve.

Po prestávke opäť zvýšili Berani útočné úsilie, ktoré pretrhlo Köhlerovo vylúčenie. To opäť vrátilo aktivitu na domáce hokejky, druhý gól mal na hokejke Matejček, ale trafil len ľavú tyč Hufovho gólmana.

Strácali v koncovke

Problémom oboch celkov bola nedôrazná koncovka. Sedlák v 32. min vo vyloženej pozícii pred Žukovom trafil len betóny vsetínskeho gólmana, o chvíľu neskôr rozvlnil Holík krížnou strelou len bočnú sieť rovnakej bránky. V závere tretiny museli domáci vynaložiť veľké úsilie, aby ubránili prvú zlínsku presilovku, v ktorej Paukku mohol dvakrát vyrovnať.

Skulinky v obrane hľadali hostia aj v tretej tretine, v ktorej mali opäť od úvodných minút navrch, no stále sa potýkali s finálnou fázou, v ktorej na prekonanie dôslednej defenzívy Vsetína recept nenašli. Naopak, rýchlou a presnou kombinačnou akciou sa domáci dostali do dvojgólového vedenia. Jonák po krátkom brejku od modrej čiary nedal Hufovi šancu.

Hosťom v tom čase zostávalo do konca sezóny trinásť minút, ale na kompaktný defenzívny blok súpera nevyzreli ani pri power play. Žukov udržal prvýkrát v sérii čisté konto.

Viac o téme: Rytíři Kladno VHK ROBE Vsetín PSG Berani Zlín Chance liga