Neskutočná reklama na futbal: Šláger Realu a City priniesol krásne góly aj drámu plnú zvratov

Rodrygo oslavuje gól RealuRodrygo oslavuje gól Realu Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

MADRID - Futbalisti Realu Madrid remizovali v prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov s obhajcom titulu Manchestrom City 3:3.

V dueli plnom zvratov zariadil nerozhodný výsledok v 79. minúte domáci Federico Valverde. V druhom utorňajšom stretnutí hral Arsenal Londýn s Bayernom Mníchov nerozhodne 2:2.

Odveta je na programe v stredu 17. apríla v Manchestri. Tréner City Pep Guardiola nenasadil stredopoliara Kevina de Bruynea, ktorému po príchode na štadión prišlo v šatni nevoľno, absentovali aj zranení obrancovia Nathan Ake a Kyle Walker, stihol sa však uzdraviť Joško Gvardiol.

Španielskemu tímu chýbali nedoliečení Thibaut Courtois a David Alaba. Šláger na San Bernabeu mal od úvodu grády. Hneď v prvej akcii hostí Tchouameni nekompromisne zastavil prenikajúceho Grealisha, dostal žltú kartu a anglický šampión mal výhodu priameho kopu.

Rodrygo (vľavo) oslavuje gól Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

Z neho sa očakával center do pokutového územia, no Bernardo Silva zvolil priamu strelu popri "múre", v ktorom stál len Vinicius Junior, a nachytal brankára Lunina - 0:1. Real sa rýchlo otriasol a už o desať minút dokázal vyrovnať. Camavingovu strelu z vyše 20 metrov tečoval Ruben Dias a Ortega nemal nárok - 1:1. A to nebolo všetko, o dve minúty neskôr Vinicius uvoľnil na ľavom krídle Rodryga, ktorý rýchlu kontru premenil aj s pomocou teču Akanjiho.

Aj v ďalšom priebehu líder La Ligy poľahky prenikal do rozhodenej súperovej obrany, najmä Rodrygo bol pri chuti. Po polhodine hry zneškodnil jeho pokus Ortega, následne Brazílčan v dobrej pozícii minul bránu. Brankár City si poradil aj s prienikom Viniciusa.

V druhom dejstve "Citizens" zvýšili aktivitu. Grealish vypálil z nádejnej pozície nad bránu, kde mierila neskôr aj hlavička Rodriho. Real však stále pôsobil nebezpečnejšie, tretí gólový úder mohol pridať Vinicius. Hostia prežili najťažšie chvíle, trpezlivo vyčkávali na svoju príležitosť a v 66. minúte sa dočkali.

Padali už len nádherné góly

Cez B. Silvu a Stonesa sa lopta dostala k Fodenovi, ktorý spoza šestnásty trafil brilantne do pravého horného rohu domácej brány - 2:2. Gól dodal hosťom sebavedomie a o päť minút neskôr už viedli. Parádnu strelu z diaľky tentoraz vypustil netradičný strelec Gvardiol, ktorého nikto z protihráčov tesnejšie nebránil a lopta z jeho pravačky zapadla presne k vzdialenejšej žrdi.

Ofenzívna šou pokračovala. V 79. minúte Vinicius našiel centrom na opačnej strane Valverdeho a ten výstavným volejom vyrovnal - 3:3. Skóre sa už nezmenilo a tak Real natiahol domácu sériu bez prehry už na 28 zápasov.

Prvý zápas štvrťfinále Ligy majstrov:

Real Madrid - Manchester City 3:3 (2:1)
Góly: 12. Dias (vl.), 14. Rodrygo, 79. Valverde - 2. B. Silva, 66. Foden, 71. Gvardiol. Rozhodovali: Letexier - Mugnier, Rahmouni (všetci Fr.), ŽK: Tchouameni, Carvajal - Akanji, B. Silva, 76.680 divákov.

Real: Lunin - Carvajal, Rüdiger, Tchouameni, Mendy - Camavinga, Kroos (72. Modrič), Valverde - Rodrygo (71. Diaz), Bellingham, Vinicius Junior (86. Joselu)

City: Ortega - Akanji, Stones, Ruben Dias, Gvardiol - Rodri, Kovačič - B. Silva, Foden (87. Alvarez), Grealish - Haaland