Fantastická správa zo zámoria: Aj Oliver Okuliar získal zmluvu s NHL klubom!

Oliver OkuliarOliver Okuliar Zdroj: TASR/Roman Hanc

SUNRISE - Slovenský hokejista Oliver Okuliar získal kontrakt s klubom NHL, v budúcej sezóne bude pôsobiť v organizácii Florida Panthers.

23-ročný útočník strávil posledné dve sezóny v tíme Mountfield Hradec Králové, kde získal najskôr 41 a potom 47 bodov. V uplynulom ročníku bol najproduktívnejším hráčom tímu a v rámci ligy sa umiestnil na 11. mieste. Panthers oznámili podpis jednoročného kontraktu na svojom webe.

"Oliver je dynamický útočník, ktorého hra vyrástla, kým hral profesionálne v Európe. Sme nadšení, že jeho ďalší rozvoj budeme vidieť pri jeho návrate do Severnej Ameriky," povedal GM Floridy Panthers Bill Zito.

"Splnil sa mu sen, s ktorým vlastne do Hradca prišiel. Som rád, že aj my sme mu mohli byť nápomocní pri jeho ceste do NHL. Oliver zanechal v našom klube nezmazateľnú stopu a ja osobne mu prajem, aby mu jeho nové angažmán vyšiel, vyhýbali sa mu zranenia a aby sa v NHL presadil," uviedol na klubovom webe generálny manažér Mountfieldu Aleš Kmoníček.

 

Bývalý hráč Liptovského Mikuláša, Trenčína a fínskej Saipy Lappeenranta už v zámorí pôsobil v juniorských súťažiach QMJHL a WHL. V drafte si ho však nevybral žiadny klub NHL. V najcennejšom drese sa predstavil na juniorských MS v roku 2020, kde nazbieral štyri body v piatich zápasoch. Vlani reprezentoval Slovensko na MS v Rige a v šiestich dueloch zaznamenal jednu asistenciu.

Viac o téme: NHL Florida Panthers Mountfield HK Oliver Okuliar
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK, TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy