Ukrajina sa búri: Ďalšia výzva na vylúčenie Ruska a Bieloruska z OH v Paríži!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

KYJEV - Ukrajina opäť vyzvala na vylúčenie ruských a bieloruských športovcov z OH 2024 v Paríži. Dôvodom je, že niektorí z kvalifikovaných športovcov, ktorí majú na olympiáde súťažiť pod neutrálnou vlajkou, podporujú ruskú inváziu na Ukrajine.

Ukrajina žiadosť vyslovila v otvorenom liste, ktorý v piatok poslala Medzinárodnému olympijskému výboru (MOV) a Svetovej zápasníckej federácii (UWW). V texte boli spomenutí desiati zápasníci vrátane olympijských víťazov Zavura Ugujeva a Zaurbeka Sidakova.

K listu bolo priložených niekoľko odkazov na videá a príspevky na sociálnych sieťach, z ktorých má vyplývať, že menovaní športovci podporujú ruskú inváziu.

Individuálni športovci z Ruska a Bieloruska sa môžu zúčastniť na OH v Paríži, ak splnia kritériá MOV. Medzi ne okrem súťaženia pod neutrálnou vlajkou patrí aj to, že nemôžu vyjadrovať podporu vojne na Ukrajine a nemôžu byť v spojení s ruskou armádou alebo inými bezpečnostnými organizáciami.

Pre otvorenú podporu konfliktu už UWW vylúčila z kvalifikačného turnaja v Baku ruského zápasníka Abdulrašida Sadulajeva. Informácie priniesla agentúra DPA.

Viac o téme: Bielorusko Rusko Ukrajina OH 2024 Paríž Zavur Ugujev Zaurbek Sidakov
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy