FOTO Skutok, ktorý pripomína praktiky najhorších mafiánov: Šialené a zvrátené, český klub v šoku

Predseda predstavenstva SK Sigma Olomouc Petr KonečnýPredseda predstavenstva SK Sigma Olomouc Petr Konečný Zdroj: Profimedia

OLOMOUC - Pred štadión olomouckých futbalistov niekto v noci z piatka na sobotu položil tri odrezané prasacie hlavy, priestranstvo polial červenou farbou pripomínajúcu krv a hlavný vchod polepil plagátmi proti športovému manažérovi Ladislavovi Minářovi.

Vedenie klubu, ktorý po troch porážkach za sebou klesol v ligovej tabuľke na deviate miesto, sa obrátilo na políciu.

Nespokojní fanúšikovia na plagátoch vyzvali klub k zmenám. "Už toho bolo vážne dosť. Ošípané z vedenia, vzdajte sa velenia," uviedli. Podľa iSportu sa olomouckí priaznivci chystajú v nedeľnom domácom zápase proti Jabloncu v 19. minúte demonštratívne opustiť tribúny, čo má symbolicky pripomenúť rok založenia klubu 1919.

Predseda predstavenstva Petr Konečný v reakcii na nočné udalosti pred Androvým štadiónom napísal, že funkcionárov šokovala ich vulgarita a agresivita. "Tento skutok pripomína snáď len praktiky tých najhorších mafiánov. Nemôžem sa ubrániť dojmu, že ide o cielenú snahu rozhodiť náš klub v posledných kolách základnej časti sezóny," uviedol na webe Sigmy.

Dodal, že olomoucký klub sa sústredí na najbližší zápas s Jabloncom. "Chcem požiadať našich fanúšikov, aby nás prišli v čo najväčšom počte podporiť v kľúčovom zápase pred tým, než vyzveme Slaviu a Spartu. Naši hráči ani náš klub sa nenechajú zastrašiť! Incident rieši Polícia ČR, v ktorú mám plnú dôveru. Verím, že čoskoro príde s výsledkami svojich zistení," doplnil Konečný.

Policajná hovorkyňa Petra Vaňharová povedala, že policajti sa záležitosťou intenzívne zaoberajú. "Zisťujú všetky súvislosti a okolnosti tohto prípadu," dodala.

Viac o téme: SK Sigma Olomouc Petr Konečný Ladislav Minář
  • Autor: © Zoznam/
  • X/Michal Kvasnica
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy