Ani turnajová jednotka ho nezastavila: Kovalík dobyl turnaj v Splite a výrazne sa posunie hore

Na snímke slovenský tenista Jozef Kovalík sa teší po víťazstve nad Rusom Jevgenijom Donskojom v 1. kole dvojhry na antukovom challengeri Kooperativa Bratislava Open 7. júna 2022 v Bratislave.Na snímke slovenský tenista Jozef Kovalík sa teší po víťazstve nad Rusom Jevgenijom Donskojom v 1. kole dvojhry na antukovom challengeri Kooperativa Bratislava Open 7. júna 2022 v Bratislave. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

SPLIT - Slovenský tenista Jozef Kovalík získal titul vo dvojhre na challengeri 75 v chorvátskom Splite (74.825 eur, antuka vonku). Vo finále zdolal najvyššie nasadeného Maďara Zsombora Pirosa za 155 minút 6:4, 5:7 a 7:5.

Pre tridsaťjedenročného daviscupového reprezentanta je to už ôsmy challengerový titul vo dvojhre, druhý v tomto roku. Pred dvoma týždňami sa z turnajového prvenstva tešil v Zadare.

Kovalík sa vďaka tomuto triumfu výrazne posunul nahor aj v rebríčku ATP, v jeho onlajn verzii mu patrí 155. priečka. V pondelkovom vydaní renkingu predstihne Alexa Molčana a stane sa slovenskou singlovou dvojkou. Jednotkou zostáva Lukáš Klein. Informoval o tom web Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Viac o téme: Jozef Kovalík Zsombor Piros ATP Challenger Split
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy