Dostihy poznačila tragédia: Fatálne zranenie nedokázal prežiť, museli prerušiť preteky

Ilustračná fotka Ilustračná fotka Zdroj: TASR

PARDUBICE - Hlavný dostih otváracieho mítingu v Pardubiciach dnes nemal víťaza, pretože ho rozhodcovia kvôli koňovi s fatálnym zranením na dráhe zastavili. Jarná cena pardubického preteku sa skončila tragicky pre šesťročného valacha Global Mana.

Džokej Ján Ilík je podľa vyjadrenia Dostihového preteku Pardubice na facebooku v poriadku. Dostih cez prútené prekážky na 3200 metrov, v ktorom s veľkým náskokom viedol Kabichauliric s džokejom Martinom Liškom, ukončila siréna v priebehu druhého kola. V tom prvom totiž skončil na zemi Global Man a ďalší prejazd miestom, na ktorom sa koňovi venovali ošetrovatelia, by nebol bezpečný.

Hoci sa Global Man bezprostredne po páde postavil na nohy, predstavitelia pretekárstva označili jeho zranenie za fatálne. "Komisia rozhodcov zastavila preteky z dôvodu fatálne zraneného koňa v dráhe, jazdec je v poriadku. Kvôli bezpečnosti ostatných účastníkov sa ozvala siréna, ktorá upozornila kone a jazdcov, aby zastavili," uviedli usporiadatelia na facebooku Dostihového preteku Pardubice.

Dva z piatich dokončených dostihov dnes vyhral Peter Foret. Najprv doviedol na prvom mieste Sunseta v rovinovom dostihu na 2800 metrov, v zápätí ovládol aj dostih cez prútené prekážky na 3400 m so Storm Of Beaufay. Kým v rovinových pretekoch má Foret s viac ako 300 triumfami titul džokej, na prekážkach štartuje sporadicky a bol to iba jeho štvrtý triumf.

Viac o téme: Dostihy Global Man Dostihový pretek Pardubice Ján Ilík Kabichauliric
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy