Rozhodnuté, nikam nejdem: Klopp ho už nechcel, teraz sa dopustil obrovskej nehoráznosti

Naby Keita v drese Liverpoolu FC počas finále Ligy majstrov 2022Naby Keita v drese Liverpoolu FC počas finále Ligy majstrov 2022 Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

BRÉMY - Prestup z Lipska do Liverpoolu za 60 miliónov eur a o päť rokov neskôr odchod zadarmo do Werderu Brémy. To je príbeh Nabyho Keitu, guinejského záložníka, ktorého kariéra sa rúti dolu kopcom skutočne vysokou rýchlosťou.

29-ročný hráč z mesta Conakry, hlavnej metropoly Guiney, sa mal počas víkendu predstaviť v drese Werderu na ihrisku Bayeru Leverkusen, lenže on sa rozhodol inak. Teda, najskôr tréner Ole Werner a neskôr samotný hráč. Keita totiž pred odchodom do Leverkusenu usúdil, že nechce hrať, pretože mu bolo oznámené, že začne na lavičke. Tak skrátka nenastúpil do autobusu.

"Tento čin hovorí za všetko, viac nemusím povedať. Každý si môže vytvoriť vlastný názor, ja som si ho vytvoril," povedal kouč Ole Werner podľa agentúry DPA.

"Naby Keita zistil, že nebude hrať s Leverkusenom od začiatku, tak sa rozhodol, že nenastúpi do autobusu a odíde domov. Budeme sa rozprávať s Keitom a jeho agentom o následkoch a o tom, čo ďalej," vyjadril sa k incidentu Clemens Fritz, športový manažér Werderu a dlhoročná klubová ikona.

"Nebudeme tolerovať Nabyho správanie. V ťažkom období pri našej nedávnej forme a dostupnosti mužstva sklamal svoj tím. Uprednostnil vlastné záujmy pred záujmami tímu. To nemôžeme dovoliť," uviedol vo vyhlásení športový riaditeľ Werderu Clemens Fritz, ktorý dodal, že klub nemal inú možnosť.

Keita na Instagrame uviedol, že vždy pracoval profesionálne: "Od začiatku mojej kariéry som nikdy nemal problémy s disciplínou, nech som bol kdekoľvek, a vždy som sa snažil byť vzorom. Nebudem preto akceptovať, aby niekto tento imidž poškodzoval." 

Keitovo doterajšie pôsobenie v Brémach je priam fiaskom. Od letného príchodu odohral päť zápasov v Bundeslige a jeho minutáž sa zastavila na čísle 106.

Aktualizované - vedenie Werderu Brémy dnes rozhodlo, že Nabyho Keitu suspenduje do konca sezóny, navyše mu udelilo aj bližšie nešpecifikovanú finančnú pokutu. 28-ročný stredopoliar nebude trénovať s tímom, nebude ani súčasťou kabíny prvého mužstva.

Viac o téme: Werder Brémy Bundesliga Naby Keita
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR, Športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy