Hetrik za 16 minút a to nebolo všetko: Nezastaviteľný Palmer kanonádou rozmetal ďalšieho súpera

Uprostred hráč Chelsea Cole Palmer oslavuje úvodný gól v zápaseUprostred hráč Chelsea Cole Palmer oslavuje úvodný gól v zápase Zdroj: TASR/AP/Ian Walton

LONDÝN - Futbalisti Chelsea deklasovali v dohrávke 33. kola Premier League Everton 6:0. Domáci viedli v 29. minúte už 3:0 po tom, čo Cole Palmer skompletizoval v rozpätí 16 minút hetrik.

V druhom polčase potom dvadsaťjedenročný záložník skóroval ešte z pokutového kopu a s dvadsiatimi gólmi sa v tabuľke kanonierov dotiahol na vedúceho Erlinga Haalanda.

Palmer otvoril skóre v 13. minúte a v rýchlom slede potom pridal ďalšie dva góly. Hetrik na domácom štadióne Stamford Bridge dosiahol v druhom zápase za sebou, tri góly vrátane dvoch v nadstavení nastrieľal aj pri výhre 4:3 nad Manchestrom United 4. apríla.

Napodobnil Hazarda

Na 4:0 upravil tesne pred prestávkou Jackson, Palmer potom zvýšil na 5:0 z penalty. Celkovo v sezóne už má na konte vo všetkých súťažiach 23 gólov. Dvadsaťgólovú hranicu v sezóne pokoril ako prvý hráč Chelsea po Edenovi Hazardovi, ktorý to dokázal v ročníku 2018/19.

Konečné skóre pečatil v poslednej minúte riadnej hracej doby 20-ročný mladík Gilchrist, ktorý sa v drese Chelsea trafil prvýkrát.

Chelsea v tabuľke figuruje na deviatom mieste a ďalej živí nádeje na pohárové priečky. Na piaty Tottenham stráca 13 bodov, má ale ešte zápas k dobru. Everton je aj s odpočtom ôsmich bodov za porušenie finančných pravidiel na 16. mieste, od zóny zostupu ho delia dva body.