Zahral si v belehradskom finále: Smutná správa, futbalový svet opustila legenda (†78)

Na archívnej snímke zo 16. januára 2018 bývalý nemecký futbalový reprezentant a majster sveta z roku 1974 Bernd HölzenbeinNa archívnej snímke zo 16. januára 2018 bývalý nemecký futbalový reprezentant a majster sveta z roku 1974 Bernd Hölzenbein Zdroj: TASR/DPA/Arne Dedert

BERLÍN - Nemecký futbalový majster sveta z roku 1974 a legenda Eintrachtu Frankfurt Bernd Hölzenbein zomrel po ťažkej chorobe vo veku 78 rokov. O jeho pondelkovom úmrtí informovala nemecká agentúra SID.

Hölzenbein sa vo finále MS 1974 proti Holandsku zaslúžil o penaltu pre domácich, z ktorej Nemci vyrovnali na 1:1 a nakoniec oslavovali titul. Na európskom šampionáte o dva roky neskôr vyrovnal v dueli o zlato na 2:2, penaltový rozstrel ale zvládlo lepšie vtedajšie Československo. Štartoval aj na MS 1978 v Argentíne.

Za reprezentáciu Hölzenbein odohral celkom 40 zápasov a strelil päť gólov. Ďalších 160 ich zaznamenal v drese Frankfurtu, s ktorým v roku 1980 oslavoval triumf v Pohári UEFA, a je dodnes najlepším kanonierom klubu. Na sklonku kariéry pôsobil v USA.

Hölzenbein je šiestym zosnulým hráčom z kádra majstrov sveta z roku 1974 po Franzovi Beckenbauerovi, Gerdovi Müllerovi, Jürgenovi Grabowskom, Horst-Dieterovi Höttgesovi a Heinzovi Flohovi. 

Viac o téme: Bernd Hölzenbein
  • Autor: © Zoznam/
  • X/Eintracht Frankfurt, DFB-Team
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy