Dôvera, akú nedostávate do rúk každý deň: Česko bude hostiť významný svetový šampionát

Ilustračné foto - česká vlajkaIlustračné foto - česká vlajka Zdroj: Getty Images

PRAHA - Česko bude spolu s Poľskom hostiť majstrovstvá sveta hádzanárok v roku 2031.

Dnes o tom rozhodla medzinárodná federácia IHF. Hrať sa bude v Brne, ktoré by malo hostiť dve základné skupiny, jednu osemfinálovú skupinu, dve štvrťfinále a Prezidentský pohár pre porazené tímy. Ďalšími usporiadateľskými mestami budú Katovice a Sosnovec.

Pôjde o druhý záverečný turnaj v tuzemsku od rozdelenia federácie po európskom šampionáte v roku 2026, ktorý Česko usporiada spoločne aj s Poľskom, Rumunskom, Slovenskom a Tureckom. Aj kontinentálne majstrovstvá bude hostiť Brno.

"Cítili sme veľký záväzok priniesť našim fanúšikom tie najväčšie emócie v podobe vrcholných šampionátov. Som rád, že sa nám podarilo v oboch prípadoch uspieť," povedal v nahrávke pre médiá prezident českého zväzu Ondřej Zdráhala. "O obe akcie sme veľmi stáli. Za nás je to veľká správa pre českú hádzanú, ale aj pre celý český šport," doplnil bývalý reprezentačný kapitán.

Vrcholná hádzanárska akcia sa naposledy v tuzemsku konala ešte pred rozdelením federácie v roku 1990, kedy Československo usporiadalo majstrovstvá sveta mužov. V samostatnej histórii zatiaľ Česko záverečný turnaj nehostilo.

Zväz ešte za minulého vedenia neuspel so snahou so Slovenskom a Poľskom získať Euro žien v tomto roku, predtým stiahol tiež spoločnú kandidatúru na kontinentálny šampionát mužov v rokoch 2022 alebo 2024. Teraz získal spoluorganizátorstvo hneď dvoch záverečných turnajov nedlho po sebe.

Viac o téme: Česko Poľsko MS v hádzanej 2031
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy