VIDEO Štvrť milióna vo vrecku: Slafkovský si vďaka tomuto gólu zarobí rozprávkové peniaze

Juraj Slafkovský (vpravo) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiJuraj Slafkovský (vpravo) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: Profimedia

MONTREAL - Posledný zápas sezóny, asistencia na konte a stav stretnutia 3:3 proti Detroitu.

V tomto momente delil Juraja Slafkovského iba jediný presný zásah od magickej hranice 20 gólov. Potom si zobral puk mladý talent Canadiens Lane Hutson, poslal ho na bránku Red Wings a hádajte, kto tečoval túto strelu? Áno, bol to slovenský útočník.

VIDEO: Detailný pohľad na 20. gól Juraja Slafkovského

Puk skončil za chrbtom brankára Jamesa Reimera a Slafkovský si pripísal 20. trefu v sezóne. Tento gól mal pre rodáka z Košíc hodnotu 250-tisíc amerických dolárov. Presne toľko si totiž podľa zmluvy zarobí za výkonnostný bonus. "To je drahý gól. Áno, je to veľmi fajn a som za neho šťastný," uviedol Slafkovský s úsmevom pre zámorské média.

Slafkovský odohral proti Detroitu 22 minút a 55 sekúnd, okrem spomínaného gólu a asistencie mal aj tri strelecké pokusy, bodyček a blok. Navyše, dvojbodový večer ho posunul na hranicu 50 získaných bodov v sezóne 2023/2024. 

Zámorie hlási jeho účasť na MS

Slafkovský sa viackrát vyjadril, že po skončení sezóny rád príde reprezentovať Slovensko na MS v hokeji. Ten koniec prišiel práve teraz a po poslednom zápase Montrealu prišla informácia od známeho novinára Erica Engelsa, ktorý potvrdil, že urastený krídelník bude súčasťou slovenského tímu na svetovom šampionáte. 

Ak by sa tak stalo, Slafkovský by si pripísal tretiu účasť na záverečnom turnaji. Na MS sa naposledy predstavil ešte v roku 2022 predtým, ako si ho Montreal vybral z 1. miesta na drafte. Na oficiálne vyjadrenie si ešte budeme musieť počkať, avšak táto správa je veľmi dobrým signálom k tomu, aby sme uvideli Slafkovského v Ostrave. 

Základom radosti však bude zdravotná prehliadka, ktorú musí Slafkovský absolvovať pri odchode z klubu. 20-ročný krídelník v tejto sezóne viackrát vynechal tréningy, avšak zranenie väčšieho rozsahu sa u neho neočakáva. 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: Montreal Canadiens Juraj Slafkovský Lane Hutson
  • Autor: © Zoznam/ Martin Turčin
  • VIDEO: X/Sportsnet; X/Eric Engels
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy