Mourinho von, De Rossi dnu: AS Rím rozhodol o trénerskej budúcnosti svojho velikána

Daniele De Rossi, manažér AS RímDaniele De Rossi, manažér AS Rím Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

RÍM - Tréner Daniele De Rossi zostane pri futbalistoch AS Rím aj v budúcej sezóne.

Vedenie talianskeho klubu na svojom webe oznámilo, že sa s koučom dohodlo na predĺžení spolupráce. Niekdajší kapitán tímu v januári na lavičke vystriedal Josého Mourinha a uzavrel zmluvu do júna s opciou na ďalší rok.

"Sme radi, že môžeme oznámiť, že Daniele De Rossi bude pokračovať po tejto sezóne ako hlavný tréner AS Rím aj v blízkej budúcnosti. Pozitívny vplyv, ktorý mal na celý klub počas svojho krátkeho pôsobenia vo funkcii, hovorí sám za seba," uviedli majitelia Dan a Ryan Friedkinovci vo vyhlásení.

40-ročný De Rossi strávil v klube takmer celú hráčsku kariéru (2001-2019). Od januárového príchodu na lavičku s mužstvom vyhral osem z jedenástich ligových zápasov a vytiahol ho z 9. miesta na piatu priečku. Rím je tak na dobrej ceste kvalifikovať sa na budúcu sezónu do Ligy majstrov.

Klub informoval o predĺžení angažmánu pred dnešnou odvetou štvrťfinále Európskej ligy, v ktorej bude AS Rím hájiť proti AC Miláno vedenie 1:0 z prvého zápasu. "Nemôžeme byť šťastnejší, že budeme s Danielom budovať dlhodobý projekt. Ďalšie detaily oznámime v najbližších dňoch," dodali zástupcovia klubu.

Viac o téme: AS Rím Serie A Daniele De Rossi
  • Autor: © Zoznam/
  • X/ASRomaEN
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy