Po boku skutočnej futbalovej smotánky: Rakúski plechovkári sa dostali do významnej spoločnosti

Fanúšikovia Salzburgu a ich predzápasové choreoFanúšikovia Salzburgu a ich predzápasové choreo Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

SALZBURG - Rakúsky futbalový klub FC Red Bull Salzburg sa stal posledným európskym tímom, ktorý si zabezpečil miestenku na budúcoročné MS klubov.

Dopomohlo mu k tomu stredajšie vypadnutie Arsenalu vo štvrťfinále Ligy majstrov po dvojzápase s Bayernom Mníchov (2:3).

Európske tímy sa môžu na MS klubov kvalifikovať po celkovom triumfe alebo prostredníctvom hodnotiaceho systému výkonov v Lige majstrov v priebehu uplynulých štyroch rokov. Na základe hodnotenia si môžu miestenku zaistiť iba dva tímy z jednej krajiny, Arsenal tak potreboval tento rok celkové prvenstvo, keďže šampióni majú výnimku.

Salzburg sa kvalifikoval po účasti v skupinovej fáze LM štyrikrát za sebou, pričom z 26 zápasov vyhral šesť. Rakúsky klub postúpil do vyraďovacej fázy len v sezóne 2021/2022, v osemfinále vtedy vypadol s Bayernom po celkovom skóre 2:8.

Na budúcoročnom šampionáte sa teda predstavia uplynulí víťazi LM Chelsea (2021), Real Madrid (2022) a Manchester City (2023), dvanástku európskych klubov na základe hodnotenia dopĺňajú Bayern Mníchov, Paríž St. Germain, Inter Miláno, FC Porto, Benfica Lisabon, Borussia Dortmund, Juventus Turín a Atlético Madrid. Informácie priniesla agentúra AP.

Viac o téme: FC Red Bull Salzburg MS klubov 2025
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy