Ďakujeme, Arizona, nateraz dovidenia: Knižka Coyotes sa uzavrie, chystá sa veľké sťahovanie

Maskot Arizony CoyotesMaskot Arizony Coyotes Zdroj: SITA/AP/Ross D. Franklin

TEMPE - Rada guvernérov NHL by dnes mala podľa kanadskej televíznej stanice Sportsnet schváliť predaj klubu Arizona Coyotes a jeho presun do Salt Lake City.

Tím, za ktorý nastúpili v tejto sezóne aj Slováci Miloš Kelemen a Patrik Koch, zakončil v stredu svoju druhú sezónu v dočasnom pôsobisku, hale pre 5000 divákov v kampuse Arizona State University v meste Tempe.

Podľa webu Sports Business Journal kúpi NHL klub od jeho súčasného vlastníka Alexa Meruela za jednu miliardu dolárov. Následne ho za 1,2 až 1,3 miliardy dolárov predá Ryanovi Smithovi, majiteľovi basketbalového klubu NBA Utah Jazz, s ktorým by sa hokejisti mali striedať v hale Delta Center. Suma nad jednu miliardu dolárov bude rozdelená medzi ostatné kluby NHL.

Arizona sa s neistotou ohľadom svojho pôsobiska a budúcnosti klubu stretávala dlhodobo. Do predvlaňajška hrali Coyotes v Glendale v hale pre viac ako 17-tisíc divákov, ale mesto ukončilo zmluvu s klubom. Mužstvo potom presídlilo do Tempe, ktorého obyvatelia vlani zamietli všetky tri návrhy na výstavbu novej arény, ktorá mala byť súčasťou zábavnej štvrte za 2,3 miliardy dolárov.

Fanúšikovia Arizony počas posledného Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Ross D. Franklin

Začiatkom apríla Meruelo predstavil plán na kúpu pozemku v Phoenixe a stavbu privátne financovanej haly. Komisionár NHL Gary Bettman však uviedol, že vzhľadom na neistotu, kedy bude nová hala hotová, vedenie súťaže "bude pre klub hľadať iné možnosti".

Súčasťou zmluvy o predaji by mala byť možnosť pre Meruela vybudovať nový klub NHL, pokiaľ bude hala v Phoenixe postavená do piatich rokov.

Coyotes sú pokračovateľom pôvodného klubu Winnipeg Jets, ktorý hral od roku 1972 v konkurenčnej súťaži WHA a po jej zániku vstúpil v roku 1979 do NHL. V roku 1996 sa klub z Kanady presťahoval do USA a hral pod menom Phoenix Coyotes, od roku 2014 nesie názov štátu Arizona.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 12

Viac o téme: NHL Arizona Coyotes Salt Lake City
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy