Šou jedného muža medzi žrďami: Gumová stena, Batman... Bývalý šaman DAC doslova čaroval

Český brankár Martin JedličkaČeský brankár Martin Jedlička Zdroj: Profimedia

FLORENCIA - Futbalisti Plzne toho síce smerom dopredu veľmi nepredviedli, slov uznania sa však dočkali.

Talianska tlač po odvete štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy, ktorú favorizovaná Fiorentina rozhodla až dvoma gólmi v predĺžení (2:0), ocenil defenzívu Viktórie a superlatívmi zahrnul brankára Martina Jedličku. Médiá poukázali, že sa "Fialky" blížia k Aténam, dejisku finále. V semifinále tím s českým záložníkom Antonínom Barákom narazí na Bruggy.

Tréner Vincenzo Italiano zaujal novinárov deň pred stretnutím poznámkou, že útočníci Fiorentiny sú snáď v poslednej dobe zakliati "macumbou", čo v latinskoamerickom svete znamená niečo ako šamanstvo alebo čierna mágia. Keď sa o víťazný gól až v predĺžení postaral útočník Nicolás González (potom sa k nemu pridal aj obranca Cristian Biraghi), talianske médiá koučovu hlášku hneď pripomenuli. Rovnako ako skutočnosť, že v 66. minúte bol vylúčený plzenský Cadu.

Jedlička hlavne počas prvého polčasu zneškodnil niekoľko veľkých šancí domácich. "Predviedol úžasné zákroky. ‚Macumba', o ktorej hovoril Italiano, urobila z gólmana Viktórie autentický zázrak. Navyše mu celkom trikrát pomohla aj bránková konštrukcia," napísala Gazzetta dello Sport. "Až na Gonzálezovu strelu po rohu Batman Jedlička nedosiahol. Gumová stena Viktórie, ktorá si každopádne zaslúži potlesk, predsa len povolila," dodáva denník.

Médiá si všimli, že na tribúne bola aj manželka Joea Baroneho Camilla, spolu so svojimi štyrmi deťmi. Generálny riaditeľ Fiorentiny zomrel 19. marca na následky zástavy srdca. Aj pre neho chce mužstvo zopakovať minuloročný postup do finále Konferenčnej ligy.

"Domáci v prvom polčase prejavili všetok svoj ofenzívny potenciál a drvili súpera na jeho polovici ihriska. Narážali však na skvelého brankára a triafali len tyče. Až na začiatku predĺženia González rozbil ‚macumbu'. Druhý gól v roku 2024 pre Argentínčana, ktorý sa vrátil na konci januára po zranení, jeho jedenásty v tejto sezóne za Fiorentinu. Druhý gól pridal kapitán Biraghi. Párty sa mohla začať," napísala La Repubblica.

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň ACF Fiorentina Miroslav Koubek Martin Jedlička
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy