Môže za to ruský oligarcha Abramovič: Tradičný klub po dlhých 35 rokoch opustí elitu!

Roman AbramovičRoman Abramovič Zdroj: SITA/AP/Matt Dunham

ARNHEM - Klub Vitesse Arnhem dostal od Holandského futbalového zväzu trest v podobe odpočtu 18 bodov za porušovanie licenčných pravidiel. Tím kvôli tomu klesol na posledné miesto tabuľky a po 35 rokoch opustí holandskú prvú ligu Eredivisie.

Holandský zväz uviedol, že Vitesse opakovane nedokázal splniť podmienky udelenia finančnej licencie. Arnhem mal dlhé roky väzby na ruského oligarchu Romana Abramoviča a jeho klub Chelsea, vďaka čomu vo Vitesse v minulosti hosťovalo veľa kmeňových hráčov londýnskeho klubu, ako boli český reprezentant Tomáš Kalas, Srb Nemanja Matič či anglický vicemajster Európy Mason Mount.

Abramovič sa po napadnutí Ukrajiny Ruskom vo februári 2022 ocitol na sankčnom zozname a britská vláda ho donútila Chelsea predať. Portál Guardian vlani uviedol, že Abramovič tajne financoval Arnhem viac ako 100 miliónov dolárov.

Čierny deň a krutá realita

Vitesse má po odpočte v tabuľke -1 bod a proti trestu sa neodvolal, aby mohol pôsobiť naďalej aspoň v druhej lige. "Je to čierny deň, ale krutá realita. Sme nesmierne šťastní za to, že sme dostali možnosť udržať si licenciu, pretože aj to viselo na vlásku," uviedol dočasný generálny manažér klubu Edwin Reijntjes.

Viac o téme: Roman Abramovič FC Chelsea Londýn Vitesse Arnhem Eredivisie
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy