Po prehre so Švédskom ďalšia tvrdá facka: Slováci v derby s Českom schytali poriadny výprask

Hokejisti slovenskej sedemnástkyHokejisti slovenskej sedemnástky Zdroj: Hockeyslovakia/Ronald Hansel

TRANAS - Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov prehrala vo svojom záverečnom vystúpení na Turnaji piatich krajín vo švédskom meste Tranas s rovesníkmi z Česka hladko 0:6.

Z podujatia odchádza s vyrovnanou bilanciou dve víťazstvá a dve prehry. Do streleckej listiny sa za Česko zapísal aj Adrien Bartovič, syn bývalého slovenského reprezentanta Milana Bartoviča.

Mladí Slováci predtým dokázali na turnaji zdolať Švajčiarsko (3:1) a Fínsko (6:2) a prehrali s domácim Švédskom (1:4). Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov vo švédskom meste Tranas:

Slovensko "17" - Česko "17" 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)
Góly: 3. Věchet (Fasner, Winkelhöfer), 20. Záhejský (Pekář), 28. Bartovič (Lev, Mikel), 47. Věchet (Seidl), 50. Klatovský, 58. Pavlík (Mikel, Štěbaták). Rozhodovali: Holm - Strömberg, Olsson, vylúčení: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 67 divákov.

Zostava SR 17: Brezáni – Dravecký, Vajko, Goljer, Tkáč, Jaroška, Rusznyák, Tomaškovič – Dubravík, Čunderlík, Berčík – Plančár, Murin, Tomka – Urdák, Bórik, Tabaček – Novák, Kohút, Mišiak

hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Ivan Králik, hlavný tréner SR 17: "Nebol to výkon podľa predstáv. Zľakli sme sa toho, že výhra nad Českom by nás posunula na prvé miesto. Za tento zápas sme si to zrejme nezaslúžili, nebolo to optimálne. Celkovo sme na turnaji zanechali veľmi dobrý dojem. Chlapci podali skvelé výkony, ktorých vrcholom bol duel proti Fínsku, ale vyrovnané bolo aj predposledné stretnutie proti Švédom. Akurát záverečné vystúpenie z hľadiska emočného nastavenia našich hláv nedopadlo dobre. Nechali sme sa poraziť lacnými gólmi."

ďalší výsledok:

Švédsko – Fínsko 5:6 pp (1:3, 2:2, 2:0 - 0:1)

Viac o téme: Slovensko 17 Ivan Králik Česko 17
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy