VIDEO Messi opäť ukázal svoju veľkosť: Bývalé hviezdne trio Barcelony zariadilo triumf Inter Miami

Lionel Messi a gólové oslavy futbalistov Inter MiamiLionel Messi a gólové oslavy futbalistov Inter Miami Zdroj: SITA/AP/Marta Lavandier

MIAMI - Dvoma gólmi a asistenciou zariadil Lionel Messi futbalistom Interu Miami v zámorskej lige MLS víťazstvo 3:1 nad Nashvillom.

Argentínsky majster sveta si vylepšil bilanciu na sedem gólov v piatich zápasoch a je druhý v poradí strelcov. Pred osemnásobným držiteľom Zlatej lopty je Kolumbijčan Cristian Arango z Realu Salt Lake, ktorý dal v doterajšom priebehu sezóny o jeden gól viac. Odohral ale deväť stretnutí.

Miami prehrávalo od druhej minúty po vlastnom góle Franca Negriho, ale Messi čoskoro nato vyrovnal po prihrávke Luisa Suáreza. Ich ďalší bývalý spoluhráč z Barcelony Sergio Busquets po Messiho rohovom kope hlavou poslal domáci tím pred koncom prvého polčasu do vedenia a skóroval prvýkrát od vlaňajšieho príchodu do floridského klubu. V 81. minúte spečatil 36-ročný Messi výhru Miami z pokutového kopu.

Miami je po desiatich zápasoch s 18 bodmi na čele Východnej konferencie. Vlani v nej skončilo predposledné a nepostúpilo do play off. Messi do klubu prišiel v lete v priebehu sezóny po konci angažmánu v Paris St. Germain.

Viac o téme: Lionel Messi Luis Suárez MLS Sergio Busquets Inter Miami CF Nashville SC