VIDEO Sladká odplata za finále v Monte Carle: Ruud v Barcelone získal najcennejší titul v kariére

Casper RuudCasper Ruud Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Nórsky tenista Casper Ruud získal titul vo dvojhre na antukovom turnaji ATP v Barcelone. Tretí nasadený hráč si v nedeľnom finále poradil s turnajovou päťkou Grékom Stefanosom Tsitsipasom v dvoch setoch 7:5, 6:3.

Dvadsaťpäťročný Ruud pritom do súboja šiesteho a siedmeho hráča sveta nevstúpil dobre a prehrával 1:3. Skóre ale otočil a v druhom sete už rovnako starému Tsitsipasovi, s ktorým minulú nedeľu neuhral ani set, nedal šancu. Gréckemu súperovi oplatil týždeň starú porážku z rozhodujúceho súboja o trofej v Monte Carle.

Ruud vďaka víťazstvu ukončil nepriaznivú sériu, počas ktorej prehral päť finálových zápasov za sebou. Trojnásobný grandslamový finalista si pripísal prvý titul od vlaňajšieho apríla a celkovo zaznamenal jedenásty a zatiaľ najväčší turnajový triumf.