Cyklistická hviezda triezvo vyhodnotila svoje možnosti: Kvôli olympiáde vynechá Tour de France

Lotte Kopecká po víťazstve na klasike Paríž - RoubaixLotte Kopecká po víťazstve na klasike Paríž - Roubaix Zdroj: Profimedia

BRUSEL - Jedna z najlepších svetových cyklistiek Lotte Kopecká z Belgicka sa tento rok nezúčastní Tour de France, na ktorej vlani obsadila druhé miesto.

Úradujúca majsterka sveta na ceste a šesťnásobná svetová šampiónka na dráhe sa chce plne sústrediť na olympijské hry v Paríži.

Tretí ročník ženskej Tour de France odštartuje 12. augusta v Rotterdame, deň potom, čo na olympijských hrách vyvrcholí dráhové omnium, v ktorom bude Kopecká patriť medzi medailové kandidátky.

"Skombinovať tieto dve akcie by predstavovalo prílišnú psychickú záťaž. Keby sa stala olympijskou víťazkou, ťažko by dokázala byť na druhý deň konkurencieschopná. Navyše by bolo nemožné dostať ju večer do Rotterdamu," citovala agentúra AFP Dannyho Stama, športového manažéra tímu SD Worx, za ktorý Kopecká preteká. 

Kopecká, ktorá tento rok vyhrala klasiky Strade Bianche a Paríž-Roubaix, pôjde krátko pred OH júlové Giro d'Italia. Olympijská medaila jej zatiaľ v bohatej zbierke úspechov chýba, pred troma rokmi v Tokiu bola v pretekoch s hromadným štartom štvrtá.

Viac o téme: Tour de France LOH 2024 v Paríži Lotte Kopecká
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá