Keď mu zavolali, neváhal ani sekundu: Mladá extraligová hviezda mieri do Bratislavy a zabojuje o MS

Jiří Ticháček, obranca KladnaJiří Ticháček, obranca Kladna Zdroj: Profimedia

PRAHA - Do prípravy českej hokejovej reprezentácie na majstrovstvách sveta v Prahe a Ostrave sa zapojí aj kladenský obranca Jiří Ticháček.

21-ročný bek, ktorý ešte v pondelok pomáhal Rytierom k udržaniu v extralige v baráži so Vsetínom, sa k národnému tímu pridá tento týždeň na Slovensku. Český zväz ľadového hokeja o tom informoval v tlačovej správe.

"Ešte včera večer, po tom, čo už bolo jasné, že sme sa s Kladnom udržali v extralige, mi volali tréneri z reprezentácie a pýtali sa ma, či by som bol schopný doraziť na prípravný kemp národného tímu už tento týždeň do Bratislavy. Neváhal som ani sekundu a hneď som začal všetko pripravovať, aby som to stihol čo najskôr,“ uviedol Ticháčik.

Rodák zo Sokolova má za sebou životnú sezónu. V základnej časti nazbieral v 52 zápasoch 43 bodov a 13 gólov a 30 asistencií. V štyroch zápasoch baráže pridal dve asistencie. Tiež debutoval v reprezentácii, predstavil sa na turnaji Karjala a Švajčiarskych hokejových hrách. Strieborný medailista z minuloročného juniorského svetového šampionátu za seniorský tím doteraz odohral päť zápasov.

Reprezentácia sa v Bratislave zíde dnes, tento týždeň odohrá dva prípravné zápasy so Slovenskom. Ticháček je jedenástym obrancom, ktorého bude mať tréner Radim Rulík k dispozícii.

Viac o téme: Česká hokejová reprezentácia Rytíři Kladno Jiří Ticháček
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy