Manželka slovenského hokejistu z KHL to už nevydržala: Kto si toto myslí, je absolútny blázon!

Michal Krištof počas tréningu s národným tímomMichal Krištof počas tréningu s národným tímom Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Téma účasti slovenských hokejistov pôsobiacich v Rusku na blížiacom sa svetovom šampionáte v Českej Republike stále rozdeľuje spoločnosť, ale aj popredné osobnosti z hokeja.

Slovenský zväz ľadového hokeja nedávno oficiálne oznámil, že ani jeden z hráčov z KHL sa nepredstaví vo výbere národného tímu pre MS v Česku. Zväz celú situáciu komentoval s tým, že hráči nie sú stopercentne pripravení hrať z rôznych príčin. Iné zákulisné šumy zase naznačujú, že hráči z KHL odmietli svoju účasť hlavne z toho dôvodu, aby neboli lynčovaní na verejnosti.

Jedným z hráčov, ktorých neuvidíme v reprezentačnom výbere, je aj Michal Krištof, ktorý oblieka dres ruského Soči. Jeho manželka Klaudia sa prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti vyjadrila k tejto horúcej téme, druhým rokom polarizujúc celú spoločnosť.

"Nezvyknem sa verejne vyjadrovať a už nie k vážnejším témam, pretože sto ľudí, sto chutí. Ale už sa nás to osobne dotýka. Áno, môj manžel hrá v KHL, hrá v Rusku, je o niečo horší? Celý život oddal hokeju, makal a odopieral si veľa vecí a dostal šancu hrať v jednej z najlepších líg na svete. A využil túto možnosť.

A že to prišlo v nepriaznivom čase? Áno, prišlo, bohužiaľ. Ani jeden z našich chlapcov, ktorý hrá v Rusku, nepodporuje vojnu, o tom sa nemusíme ani baviť. Kto si to myslí, je absolútny blázon.

Môj muž, aj ostatní slovenskí chlapci hrajúci v KHL, ktorých osobne poznám, sú slušní, dobrí ľudia, ktorí robia iba to, čo ich baví a napĺňa. Všetci chcú mier a pokoj, tak, prosím, nevytvárajme napätie a konflikty medzi sebou a neverme všetkému, čo sa dočítame," uviedla Klaudia Krištofová na sociálnej sieti.

Krištof je odchovancom nitrianskeho hokeja a práve v HK Nitra naštartoval svoju kariéru. Za Slovensko hral na štyroch majstrovstvách sveta a v roku 2022 získal na OH v Pekingu bronzovú medailu. V aktuálnej sezóne zaznamenal v drese Soči v 54 zápasoch 9 gólov a 23 asistencií.

Viac o téme: Miroslav Šatan Michal Krištof Slovenská hokejová reprezentácia Craig Ramsay
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy