Za fantastickú prácu bol odmenený novou zmluvou: Špekulácie s Bayernom týmto zmietol zo stola

Manažér Unai Emery
Manažér Unai Emery Zdroj: SITA/Nick Potts/PA via AP

BIRMINGHAM - Španielsky futbalový tréner Unai Emery predĺžil v utorok kontrakt s Aston Villou do roku 2027.

Na lavičku prišiel v novembri 2022 a s anglickým tímom, ktorý hral o udržanie, momentálne bojuje o skupinovú fázu Ligy majstrov. Predĺžením zmluvy o jeden rok sa nepotvrdili špekulácie o Emeryho možnom odchode do Bayernu Mníchov. Päťdesiatdvaročný kormidelník nahradil začiatkom minulej sezóny na lavičke Stevena Gerrarda.

"Užívam si spoločnú cestu s fanúšikmi Villy, vlastníkmi klubu, manažmentom a skvelou partiou hráčov, na ktorých som hrdý," citovala Emeryho agentúra AFP.

 

 

V minulosti pôsobil v Seville, Paríži Saint-Germain a Arsenale. S Bayernom Mníchov ho spájali v súvislosti s plánovaným odchodom trénera Thomas Tuchela, ktorý nedokázal s bavorským tímom nadviazať na jedenásťročnú ligovú hegemóniu.

"S manažmentom sme zdieľali víziu vlastníkov Aston Villy. Nassef Sawiris a Wes Edens nás podporujú, rešpektujú a máme dobré prostredie a štruktúru, aby sme rozvíjali tento klub," povedal Emery.

Jeho tím je šesť kôl pred koncom ligovej sezóny na štvrtom mieste, čo znamená účasť v Lige majstrov. Pred piatym Tottenhamom, ktorý má dva zápasy k dobru, majú náskok šesť bodov. Na európskej scéne ich čaká semifinále Európskej konferenčnej ligy proti Olympiakosu Pireus.

Viac o téme: Premier League Unai Emery Aston Villa FC
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/Aston Villa
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy