Gigantky svojho odboru: Bratislavské volejbalistky vyplienili Nitru a mieria za titulom

Na snímke radosť hráčok Bratislavy po vyhratom prvom seteNa snímke radosť hráčok Bratislavy po vyhratom prvom sete Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

NITRA - Volejbalistky Slávie Kooperativa EUBA triumfovali v treťom finále play-off Niké extraligy na palubovke VP UKF Nitra 3:1. V sérii hranej na tri víťazstvá sa tak dostali do vedenia 2:1.

Víťazky dlhodobej časti z Nitry sa usilujú o prvý titul v klubovej histórii, Slávia ich má na konte rekordných 21 a celkovo 30 vrátane federálnych. Štvrtý zápas je na programe vo štvrtok 25. apríla o 18.00 h v Bratislave.

finále play off Niké extraligy - tretí zápas /na 3 víťazstvá/:

VP UKF Nitra - Slávia Kooperativa EUBA 1:3 (25, -17, -20, -14)
109 minút, rozhodovali: Kováč, Porvazník
/stav série: 1:2/

ďalší program:

štvrtý zápas: Slávia - Nitra (25. apríla, 18.00)

prípadný piaty zápas: Nitra - Slávia (27. apríla, 19.00)

hlasy po zápase /zdroj: SVF/:

František Bočkay, tréner Volley project UKF: "Opäť sme mali výborný vstup do zápasu. Na toto sa vieme pripraviť. Potom už prišli opäť naše individuálne aj kolektívne zlyhania. Zlyhávali sme na servise a veľmi sme sa narobili na každý bod. Jedna séria sa v tomto zápase skončila, keďže slávistky vyhrali v tejto sezóne po prvý raz v našej hale a teraz sme na rade my, aby sme vyhrali vo štvrtok po prvý raz na palubovke Slávie."

Jakub Brečka, tréner Slávia Kooperativa: "Je potrebné pochváliť opäť nitriansku atmosféru, keď si do haly našlo veľa ľudí a podporili náš šport. Za to im ďakujeme. Gratulujem svojmu tímu. Podobne, ako v prvom aj druhom zápase, sme aj tento začali veľmi nervózne a robili sme chyby vo všetkých činnostiach. Postupne sme sa dostávali do hry. Druhý set bol pre nás rozhodujúci. Našli sme stabilitu v hre a vrátili sa do zápasu. Až na malý výpadok v treťom sete sme mali zápas pod kontrolou."

Viac o téme: František Bočkay Jakub Brečka Slávia Kooperativa EUBA VP UKF Nitra
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy