VIDEO Slovensko môže cestovať na MS bez kapitána: Čas sa kráti, v akom stave je Marek Hrivík?

Na snímke hokejista Marek Hrivík počas zrazu slovenskej hokejovej reprezentácie v treťom týždni prípravy na MS 2024Na snímke hokejista Marek Hrivík počas zrazu slovenskej hokejovej reprezentácie v treťom týždni prípravy na MS 2024 Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Príprava slovenských hokejistov na svetový šampionát v Česku sa postupne dostala do druhej časti. Po štyroch zápasoch urobil trénerský tím niekoľko zmien a na kempe v Bratislave sa včera hlásilo všetkých 25 nominovaných hráčov.

"Nováčikmi" v tíme Craiga Ramsayho sú brankár Stanislav Škorvánek, Peter Cehlárik, Matúš Sukeľ, Andrej Kudrna a Marek Hrivík.

VIDEO: Slovákov čaká dvojzápas s Českom, Ramsay privítal aj Hrivíka

Posledný menovaný ale nie je v stopercentnom stave. Na konci klubovej sezóny utrpel nešpecifikované zranenie, z ktorého sa ešte úplne nevyliečil. Kapitán našej reprezentácie z posledných veľkých turnajov je pripravený zapojiť sa do prípravy, avšak na sto percent sa nepredstaví v dvojzápase proti Česku.

"Cítim sa lepšie. Ťažko povedať, nebol som dlhšie na ľade. Skúsim to a uvidíme. Zranenie budem konzultovať s lekármi, urobíme plán a od toho sa odrazíme," uviedol Hrivík na pondelkovom zraze.

Do šampionátu v Ostrave ostávajú už len tri týždne a skúsený center si uvedomuje, že to nie je veľa času. Ostáva však optimisticky naladený. "Myslím si, že budem pripravený. Ešte mám nejaký čas, sú tam prípravné zápasy. Verím tomu, že sa to podarí," povedal prítomným novinárom. Pozitívnou správou je, že po rozhovoroch a masáži s lekármi sa obliekol do výstroje a spolu s tímom vykorčuľoval na ľad.

Sezóna sa pre 32-ročného útočníka skončila ešte na začiatku mesiaca. Na posledný zápas Leksandu nenastúpil, odvtedy sa pripravoval individuálne. O aké zranenie ide, nechcel konkretizovať.

Hrať v Česku je motivácia, ale nasilu tam nepôjdem

Bronzový medailista z Pekingu bol súčasťou posledných výberov Craiga Ramsayho a pre reprezentáciu by mal byť kľúčovým mužom aj na blížiacom sa turnaji v Česku. Skúsených centrov má Slovensko ako šafranu a uvedomuje si to aj samotný generálny manažér Miroslav Šatan.

"Marek (Hrivík) sa chce zapojiť do prípravy a naplno trénovať s tímom, ale mal dlhší výpadok. Doktor má isté obavy. Situáciu prehodnotíme budúci týždeň," povedal o zranenom lídrovi tímu Šatan. Zároveň potvrdil, že v stretnutiach proti Česku v Trenčíne a Bratislave nenastúpi. "Verím, že doma v Žiline proti Poľsku budem hrať," dodal Hrivík.

Napriek tomu, že patrí medzi stálice národného tímu, svetový šampionát v našich končinách ešte neabsolvoval. "Motivácia je to veľká, je to blízko a mám tu rodinu a kamarátov. Nehral som na MS na Slovensku a ani predtým v Česku, takže rád by som tam teraz cestoval. Tím budeme mať skvelý, prídu chlapci z Ameriky a aj teraz sú v nominácii hráči, ktorí mali skvelé sezóny. Verím tomu, že náš tím môže byť dobrý a turnaj nám môže vyjsť. Je to jeden z hlavných dôvodov, prečo sa snažím aj cez to zranenie bojovať," vyznal sa odhodlane Hrivík.

Každopádne si uvedomuje, že zranený na MS nemôže cestovať. Ako správny kapitán je ochotný obetovať sa pre tím. "Samozrejme, chcem byť v tej situácii, aby som bol férový voči sebe aj voči tímu. Nerád by som tam išiel nasilu. Ostávajú dva týždne na to, aby som sa dal dokopy a potom sa urobí správne rozhodnutie," zakončila slovenská 27-čka.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 13

Viac o téme: Miroslav Šatan Slovensko Marek Hrivík MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/ Martin Turčin
  • VIDEO: TASR/Jaroslav Novák
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy