Rusi ju väznili a doslova trýznili: Basketbalová hviezda priznala najčernejšie myšlienky

Americká basketbalistka Brittney GrinerováAmerická basketbalistka Brittney Grinerová Zdroj: SITA/AP/Waco Tribune-Herald/Jerry Larson

NEW YORK - Americká basketbalistka Brittney Grinerová počas desaťmesačného väzenia v Rusku v roku 2022 premýšľala o samovražde. Dvojnásobná olympijská víťazka to uviedla v rozhovore pre televíznu stanicu ABC.

Grinerová bola zadržaná predvlani vo februári na moskovskom letisku, pretože pri sebe mala náplne do elektronickej cigarety obsahujúcej konopný olej. Súd ju poslal na deväť rokov do väzenia a bývalá hráčka Jekaterinburgu uviedla, že boli chvíle, keď premýšľala o tom, že si vezme život.

"Myslela som si, že nebudem schopná vydržať, čo ma čaká," povedala tridsaťtriročná Grinerová. "Na matraci bola veľká škvrna od krvi, nemala som mydlo ani toaletný papier... Často som mala pocit, že pre nich ani nie som človek," dodala.

Grinerová po návrate do USA nastupovala vo WNBA za Phoenix. Štvornásobná víťazka Európskej ligy bola tiež vybraná do amerického tímu pre olympijské hry v Paríži. Dvojnásobná majsterka sveta síce vyhlásila, že v zahraničí už nikdy hrať nebude, olympiáda je však výnimkou.

Viac o téme: Brittney Grinerová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy