Finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej v novom formáte, Slovenky čakajú na meno súpera

Na snímke radosť slovenského tímu po zisku tretieho bodu a postupu na finálový turnaj Pohára Billie-Jean KingovejNa snímke radosť slovenského tímu po zisku tretieho bodu a postupu na finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

LONDÝN - Finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej sa aj za účasti slovenských tenistiek uskutoční 12.-20. novembra na štadióne La Cartuja v Seville.

Po prvý raz sa bude hrať vo forme vyraďovacích bojov, ktoré nahradia skupinovú fázu. Slovenky sa meno súpera dozvedia v utorok 30. apríla, keď je v Londýne o 13.00 SELČ na programe žreb.

Osem tímov odohrá v termíne od 12. - 14. novembra prvé kolo, v ktorom bude bojovať o postup do štvrťfinále. Účasť medzi osmičkou najlepších bude mať v predstihu istú štvorica nasadených tímov. Medzinárodná tenisová federácia pristúpila k zmene formátu po porade s hráčkami, kapitánmi, vysielateľmi a fanúšikmi. Riaditeľkou turnaja bude bývalá španielska tenistka Conchita Martinezová.

Slovenky postúpili medzi elitnú dvanástku vďaka aprílovému víťazstvu 4:0 nad Slovinskom na harde v bratislavskom NTC. O svojom triumfe rozhodli už po dvojhrách. V úvodný deň uspeli Anna Karolína Schmiedlová i Viktória Hrunčáková, rozhodujúci tretí bod získala Renáta Jamrichová. Postup Sloveniek spečatili vo štvorhre Hrunčáková s Terezou Mihalíkovou.

Viac o téme: Pohár Billie Jean Kingovej
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy